Ken Shamrock zawalczy z Roycem nawet za darmo!

07 Maj 2011
Ken Shamrock zawalczy z Roycem nawet za darmo!

Wielokrotnie powtarzałem na portalu, że „nie ma nic za darmo”. A jednak… Ken Shamrock, odwieczny rywal Roycea Gracie, w jednym z wywiadów potwierdził, że jeżeli Zuffa da mu szansę występu na UFC Rio, ten zgodzi się oddać z powrotem swoje wynagrodzenie, celem spłaty ciążącego na nim wyroku sądowego między obiema stronami.

„Ta walka „Royce Gracie vs. Ken Shamrock” powinna się odbyć. Chcą jej fani, chcę jej ja, chce jej Royce, Brazylia również jej chce. Jedyny problem jest w tym, że jest gdzieś tam kilka osób z przerośniętym ego, którzy wierzą, że UFC wykreowało to wszystko (MMA), podczas gdy to nie oni zrobili. Zawodnicy tacy jak ja i Royce, Mark Coleman i wielu, wielu innych stworzyło fenomen UFC, żeby teraz mogli siedzieć i kontrolować wszystko na własną rękę. Dlatego właśnie nie pozwolą żeby doszło do tej walki.”

Ken Shamrock po raz pierwszy spotkał Roycea na swojej drodze w 1993 roku na UFC 1, przegrywając wówczas przez duszenie (Gi). Po wielu perturbacjach, dwa lata później, w końcu udało mu się przystąpić do rewanżu, jednak niespodziewana zmiana zasad na chwilę przed walką (wprowadzenie 30-minutowego limitu czasowego) w konsekwencji doprowadziła do remisu przez brak rozstrzygnięcia. Po dziś dzień rywalizacja między Roycem i Kenem pozostaje otwarta. Wątpliwości nie ma również Ken:

„Nie mam wątpliwości, i każdy inny powie ci, że jeżeli ta walka dojdzie do skutku, będzie to największe Pay per View w historii, ale niestety nie będzie nam dane się o tym przekonać. UFC musiałoby przełknąć swoje ego, żeby mogło do tego dojść.”

Komentarze