Ostatni bastion upada? Senat Nowego Jorku głosuje na tak!

24 Maj 2011
Ostatni bastion upada? Senat Nowego Jorku głosuje na tak!

42 za, 18 przeciw – takim wynikiem przeforsowano wczoraj wieczorem uregulowanie prawne sportu mieszanych sztuk walki w senacie stanu Nowy Jork. Teraz nadchodzi czas, by Zgromadzenie Stanowe przyklepało ustawę o być może już niedługo historycznej nazwie 1707-A.

Uważa się, że Zgromadzenie Stanowe jest o wiele trudniejszym gruntem dla legalizacji sportu, jednak czasy się zmieniają, a UFC włożyło w promocję MMA mnóstwo wysiłku, który nie mógł pozostać niezauważony. Jeśli tam ustawa zostanie przyklepana, podpis gubernatora stanu będzie już tylko formalnością.

Dana White obiecał dwa wydarzenia w Nowym Jorku w roku, w którym MMA zostanie tam zalegalizowane. Oprócz tego przekonywał polityków w rzetelny sposób, że obecność gal UFC w niepisanej stolicy Stanów Zjednoczonych przyniesie miastu wielomilionowy zysk, a przecież od wielu lat męczy się ono z rosnącą dziurą budżetową. Jednak nawet jeśli ustawa przejdzie w najbliższych dniach, należy odczekać trzy miesiące, zanim wejdzie w życie i będzie można zorganizować jakiś potężny event. Jeśli Jon Jones utrzyma swoją zwycięską passę, będzie miał okazję wystąpić w swoim rodowitym stanie.

Jak donosi mmafighting.com, Madison Square Garden ma zarezerwowane kilka możliwych terminów dla gal UFC i stanowi duże wsparcie w walce o uregulowanie prawne MMA.

Na nagraniu z sesji senatu zobaczyć możemy debatę nad zabezpieczeniem zawodników. Padają także zarzuty, że UFC, kontrolując transmisję ukrywa często brutalne efekty nokautów, a ground and pound, które sprowadza ogromną ilość mocy na głowę zawodnika, prowadzi do potężnych obrażeń mózgu. Wraca się do pojedynczych przypadków śmierci zawodników, zazwyczaj niezwiązanych z występami w octagonie. Senator Liz Krueger tłumaczy także pozostałym politykom, że celem walki MMA jest zadanie jak największych obrażeń przeciwnikowi, co jest oczywistym nadużyciem. Senator Kevin S. Parker celnie odpowiedział na te zarzuty, mówiąc o ewolucji sportu i niskiej kontuzjogenności względem innych, już zalegalizowanych sportów, takich jak futbol amerykański, baseball czy hokej. Do tego wskazuje na bezsens zakazywania czegoś, co codziennie można zobaczyć w telewizji. Następnie posypała się lawina wyrazów poparcia dla słów senatora Parkera.

Komentarze

  • DanteV

    no i kruuuca pięknie! Dana posmarował kogo trzeba 🙂

  • Kamillo

    Jeszcze nic nie jest pewne, ale widać zmianę i entuzjazm.

  • saper

    A czy czasem już kiedyś senat nie głosował na tak a zgromadzenie odzruciło uchwałę?