20 skojarzeń z Pro Fight 6

05 Czerwiec 2011
10
20 skojarzeń z Pro Fight 6

Zamiast sztampowej relacji – dwadzieścia krótkich skojarzeń z galą, które powiedzą Wam o wszystkim, co się działo, od ring girlsów, przez zawodników aż po sędziów i organizatorów. Zajrzyjcie!

1. Miasto Włocławek. Gdzie ostatnio nie jeżdżę na gale, miasta są rozkopane. Zastanawiam się, czy ten rząd jest tak dobry, czy tak beznadziejny?

2. Ring girlsy i tancerki. Włocławianki przyciągają oko, zwłaszcza w tak kusych strojach jak wczoraj. Osobiście miałem wrażenie, że ktoś z garderoby ukradł wszystkie spodnie. No cóż, ich strata. Ale kiedy dziewczyny przyozdabiające gale przemknęły mi przed nosem, zauważyłem, że coś tutaj nie gra. Te dziewczyny były zrobione jak modelki, ale miały po kilkanaście lat. Panowie – epatowanie seksualnością dziewczyn, którymi nie pogardziłby znany z internetu miś jest niemoralne! Ale fotkami i tak zarzucimy 😉

3. Walki. Gala trzymała pod tym względem naprawdę wysoki poziom. Zawodnicy pokazali serce do walki, zawziętość, nie obyło się bez zwrotów akcji o 180*, było dużo nokautów, ostrych wymian i brawlowej szarpaniny. I właśnie o to w tym chodzi.

4. Sędziowie! Tutaj najpoważniejszy mankament gali. Sędzia ringowy bał się podejmować decyzji, często narażając zdrowie zawodnika, dawał niezasłużone szanse lub przeciągał niepotrzebnie patowe sytuacje. W najbardziej kontrowersyjnym pojedynku najpierw nie upominał zawodnika Okniński Team, który przez dwie minuty uciekał plecami do przeciwnika, a następnie przerwał ground and pound w jego wykonaniu co najmniej pięć ciosów za późno. Reakcja siedzących za mną Janka Błachowicza i Wojtka Orłowskiego była bardzo gwałtowna i nie omieszkali – całkowicie słusznie – wytknąć błędów sędziemu w trakcie i po gali. Tym bardziej, że zastrzeżenia miał też Temil Teresiewicz, którego walka została przerwana gdy podnosił się po soccer kicku.

5. Licytacja. Podczas gali odbyła się licytacja rękawic z walki wieczoru, z której dochód przeznaczony był na cele charytatywne. Z początku wydawało się, że skończy się na stu złotych, pięć minut potem, trzeba było dopisać do tej kwoty jedno zero. Ładny gest ze strony kibiców.

6. Postawa kibiców. Byłem naprawdę pod wrażeniem. Choć hymny grane były razem ośmiokrotnie, kibice wstawali, zachowując się często lepiej, niż zawodnicy z dawnego ZSRR, którzy na dźwięk swojego hymnu podskakiwali i robili krążenia łokci. Kibice nie rozumieli, ale chcieli zrozumieć parter. Nie zabrakło ludzi, którzy w ostatniej minucie trzeciej rundy krzyczeli „jeszcze 10 minut, jedziesz z nim!”, ale było to dość zabawne. Jedyny wyjątek jaki przychodzi mi do głowy to obelgi i żarty puszczane w stronę Mirka Oknińskiego, ale sam się na to naraził, krzycząc przez kilka minut na zmianę „ogień!” i „jest twój!” w dość statycznych sytuacjach.

7. Możecie śmiać się z Oknińskiego, ale jego zawodnicy wyglądali wczoraj naprawdę nieźle.

8. Poddania. Ja się doliczyłem jednej balachy i chyba było jedno odklepanie soccer kicków. Zawodnicy byli mało kreatywni z gardy i zbyt statyczni z góry. Ogólnie parter na Pro Fighcie nie zachwycił.

9. Rola zapasów. Także dość znikoma. Nawet jeśli były sprowadzenia, to zabrakło finezyjnych obron. Coś w tym jest, że Polacy nie polegają za bardzo na zapasach, choć już samo ground and pound i ciosy w parterze odegrały znaczącą rolę i zadecydowały o wyniku co najmniej połowy walk.

10.Te zabawne momenty olśnienia, kiedy zawodnik nie mógł przebić się przez gardę przeciwnika, po czym przypominał sobie o stompach i soccer kickach. Zobaczyliśmy nawet gumisiowy podwójny stomp (połączonymi nogami)

11. Niecałe 2000 kibiców może dać lepszy doping niż cały Torwar. O ile na KSW 16 doping był bardzo dobry, Hala Mistrzów spokojnie przekrzyczałaby Torwar z KSW 15. Warszawiacy, wstydźcie się.

12. Robert Jocz nie był sobą. Jak zapewniali klubowi koledzy, wszystko wskazywało na to, że „Joczu” powinien zdominować wczorajszą walkę. Ale nawet przy dużym wsparciu publiczności nie był w stanie przestawić się na ofensywę i śmiałe akcje, nad czym ubolewamy, bo wciąż uważamy go za świetnego zawodnika.

13. Piotr Strus – zapamiętajcie te personalia. Facet dał dobrą walkę, która bardzo podobała się publiczności, ma rekord 6-0, przekrojowe umiejętności i jeśli utrzyma to tempo rozwoju i nastawienie, szybko przebije się do absolutnej czołówki w naszym kraju. Już teraz zainteresowało się nim Manto, ma silne plecy w postaci klubowych kolegów od Nastuli. Myślę, że jest na autostradzie, albo przynajmniej drodze szybkiego ruchu do porządnej kariery. Oby bez poślizgów!

14. Osiem hymnów to za dużo. Zwłaszcza, gdy pod koniec przerywa się je w połowie pierwszej zwrotki. Czy to afterparty jest naprawdę aż takie ważne?

15. Trzynaście walk to też za dużo. Pojedynki były naprawdę ciekawe (załączymy kilka jak ukażą się w internecie), ale powyżej dziesiątej walki naprawdę ciężko utrzymać ten poziom emocji.

16. „Sasza” powrócił i wiemy, że ma specyficzną stójkę i ciężkie łapy. Jeśli zwiększy tylko celność uderzeń, może rozbijać tytanowe szczęki. Co prawda żeby odegrać się Demianowi Maia musi jeszcze popracować, ale jest na dobrej drodze.

17. Pośpiech szkodzi. Drobna rada do organizatorów – można dać mniej walk, mniej hymnów, usunąć deadline i zrobić wszystko na spokojnie. Wyjdzie to na pewno z korzyścią dla widowiska.

18. Dziennikarze to wrota do fanów! Nie można pozwolić zwinąć się zawodnikom po swoich walkach. Miałem przygotowanych sporo fajnych wywiadów, a musiałem zdać się na przypadek. I mniej zmian w fightcardzie jeśli to tylko możliwe – to także utrudnia pracę, po dwudziestu minutach nazwiska zaczęły mi się totalnie plątać.

19.Kto nie pojechał, niech żałuje. Zawsze jest się do czego przyczepić, ale walki były zacne, doping wzorowy, miejsce fajne, a octagon… no cóż, miodzio. Walki w klatce to jest zdecydowanie to, co nadaje temu sportowi efektowności. Może tutaj dodatkowy sygnał do Polsatu i polskich federacji – klatka to krok w dobrą stronę! Pro Fight 6 to udowodnił.

20. Tylko dlaczego zabroniono łokci…?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
D
D
9 lat temu

choć prawda jest taka że najwięcej zależy od samych zawodników

D
D
9 lat temu

klatka nadaje efektowności? polemizowałbym 🙂

Pancracy i cacy
Pancracy i cacy
9 lat temu

w 8c chyba chodziło, że uderzyć do klubów, których zawodnicy nie kończyli żeby zaczęli to robić

Boruta
9 lat temu

4a. Najwyraźniej nie.
4b. Naruszczka rozegrał walkę świetnie taktycznie i sędzia nie miał tu nic do roboty. Jak ktoś uważa inaczej, to niech się za grę w kapsle weźmie.
8a. [Wzruszenie ramion].
8b. Nie, to ryzyko porażki.
8d. Niestety kasy na uderzanie do lepszych klubów w Brazylii nie ma, a na szczęście chęci uderzania do słabszych klubów w Polsce też nie ma.

Boruta
9 lat temu

4a. Zmień ludzi z którymi rozmawiasz. 🙂
4b. A kiedy Twoim zdaniem powinień kogos upomnieć?
8a. Nie wiem czego ma brakować gardzie Węgorza do gardy Helda?
8b. Prób nie ma jak mawiał coach Yoda.
8c. Opie..olę Olka za tą balachę i każę następnym razem dusić. Zadowolony? 😉
15. To raczej wina późnego rozpoczęcia, długiej przerwy i hymnów.

Boruta
9 lat temu

2. Ja też lubię milfy, ale nie przesadzaj. 😉
4. Bzdura. Sędzia był najlepszy w Polsce a w walce Naruszczki z Kowollem reagował tak jak trzeba.
8. Czy parter zachwycił, czy nie zachwycił to subiektywna opinia, ale parter to nie tylko poddania. Czy zawodnicy byli statyczni? MMA to nie sportowy grappling, tutaj nie można ryzykować utraty pozycji, bo znalezienie sie na dole może boleć.
9. Rola zapasów całkiem przyzwoita. Pamiętaj, że Polska to nie USA, gdzie pewnie (na oko – statystyk nie znam) ponad połowa zawodników miała do czynienia z zapasami w szkole. U nas jest tego znacznie mniej.
13. Trochę za wcześnie na takie wyrokowanie. Rekord ładny, walka też, ale do tej pory z nikim dobrym nie walczył. Coś można o nim będzie powiedziec jak zawalczy z bardziej solidnym zawodnikiem. Myślę, że dobrym barometrem byłaby walka z Sadeckim, ewentualnie innym pogromcą Mołodcowa, Kadłubkiem.
15. Nie, to nie za dużo. Za dużo było hymnów niepotrzebnie wydłużajacych galę, z tym się zgodzę.
16. Sasza powrócił. ALE PÓŁ ROKU TEMU! Przespałeś ten czas?
20. Bo łokcie brutalizują walkę poprzez dużą liczbę rozcięć, ale tak naprawdę niewiele wnoszą technicznie.

Pancracy i cacy
Pancracy i cacy
9 lat temu

Będą zdjęcia do approvalu Pedobeara?

saku
9 lat temu

Czekam na zdjęcia Frank

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x