Pat Barry – „koniec z miłym kolesiem”

23 czerwiec 2011
0
Pat Barry – „koniec z miłym kolesiem”

Pat Barry od walki z Mirko Cro Copem zapewnił sobie całą rzeszę nowych fanów. Był skromny, wesoły, pełen szacunku do rywali i co najważniejsze – ciężko uderzający. Dlaczego piszę o tym w czasie przeszłym? Nowy obóz treningowy Pata pracuje nad nowym elementem jego gry, który może go zupełnie odmienić… agresją.

Jak podaje MMAWeekly.com, Barry trenuje teraz w stanie Minnesota, gdzie zapewniony ma stały kontakt z dużą grupą zapaśników w jego wadze, których głównym celem jest nieoszczędzanie go na sparringach. Główny trener, Marty Morgan, stawia poza aspektami technicznymi na jeden nowy atut w arsenale Amerykanina, którym ma być wspomniana wcześniej agresja. Sam zawodnik wypowiada się o tym tak:

Bardziej niż nadczymkolwiek innym trener Morgan pracuje nad moim poziomem agresji. Mówi, że widzi jej we mnie dużo, ale nie pozwalam wydostać się temu na zewnątrz. Jego zdaniem wychodzę do ringu i moim celem jest walczyć jak najlepiej, jak najdokładniej, a nie zrobić sobie z kogoś „posiłek”.

Barry wspomina też, że miał ten problem od początku kariery.

Mój pierwszy kickbokserski pojedynek stoczyłem przeciwko kolesiowi, który nazywał się David Roshon. Kiedy uderzyłem go w brzuch zgiął się, więc położyłem rękę na jego plecach i spytałem się czy czuje się w porządku. Prawie dosięgnął mnie podbródkowym i znokautował, więc uderzyłem go znowu w brzuch. Takie mam po prostu zwyczaje… Walczymy tak jak trenujemy, a nie trenujemy tak jak walczymy.

Były kickboxer twierdzi, że obóz treningowy z bandą agresywnych zapaśników zupełnie zmienił jego podejście. Tutaj nie brakuje ludzi, którzy dorównują wagą Patowi i są w stanie wytrzymać jego uderzenia i kopnięcia. Sugeruje, że trenując tak jak tam, jego walka z Cheickiem Kongo będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczasowe.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x