Rorion Gracie o powodach sprzedaży udziałów w UFC

25 Czerwiec 2011
0
Rorion Gracie o powodach sprzedaży udziałów w UFC

Kiedy prawie 20 lat temu Rorion Gracie przystąpił do realizowania programu pod nazwą „The Ultimate Fighting Championship”, prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z ogromu zainteresowania jakie mamy nim obecnie. Kiedy spółka zarządzająca UFC była na skraju bankructwa, do akcji wkroczyli bracie Fertita i Dana White. Rorion sprzedał swoje udziały i do dziś twierdzi, że zrobił to z przyjemnością. Wg niego, bynajmniej nie dla pieniędzy.

„Nie, nie żałuję tego. Jestem szczęśliwy, że nie jestem już w to zaangażowany, ponieważ UFC nie odzwierciedla mojej wizji z którą przyszedłem na początku. Pod względem zarobków jest to dobre przedsięwzięcie, ale dla mnie zawsze chodziło o coś więcej. Chodziło o pokazanie, że walka była na prawdę. To jest to co ściągnęło mnie do Ameryki. To jest to dzięki czemu nazwisko Gracie zyskało na szacunku, możliwość walki przeciwko każdemu o każdej porze. Teraz każdy nauczył się jiu-jitsu i ostatecznie jestem z tego powodu szczęśliwy.”

„Powodem dla którego opuściłem UFC było wniesienie reguł. Nie zgadzałem się z tym i właśnie dlatego odszedłem od show. Sprzedałem swoje udziały, ponieważ nie podobał mi się pomysł bycia częścią show w którym możesz robić jedno, ale nie możesz robić drugiego. To już nie jest prawdziwa walka. To ekscytujący proces zmian, ale nie podoba mi się pomysł ograniczeń. To co widzisz to dwóch zawodników biorących udział w czymś co powinno być prawdziwą walką. Jeden zawodnik łąpie innego w duszenie i w tym momencie dzwonek przerywa i musisz puścić duszenie. Co to za walka? To nie ma dla mnie sensu, to po pierwsze. Po drugie, fakt noszenia rękawic które nie służą do ochrony twarzy przeciwnika. Kiedy nakładasz takie rękawice, używasz ich do ochrony własnych rąk. Dlatego możesz uderzyć znacznie mocniej niż zrobiłbyś to w normalnej walce. Moja wizja zawsze polegała na stworzeniu sytuacji, która odda prawdziwy obraz walki. Dzisiejsze UFC to show, to nie jest prawdziwa walka. To pojedynek z mnóstwem zasad, dzięki którym wiele osób nauczyło się jak je wykorzystać do zwycięstwa, niekoniecznie będąc najlepszym fighterem. Wg mnie narzucone zasady i ograniczenia czasowe bardziej zaszkodziły niż pomogły.”

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o