Royce Gracie vs. Kazuchi Sakuraba na Dynamite?

27 Czerwiec 2011
0
Royce Gracie vs. Kazuchi Sakuraba na Dynamite?

Zobaczmy to jeszcze raz… i jeszcze raz…

MMA w Japonii bardzo powoli wstaje na nogi po słabych wynikach w ostatnich latach, gdzie gale pod szyldem Dynamite, DREAM czy Sengoku słabły w oczach, czy wręcz rozpadały się. W tym kontekście przeczytaliśmy na MiddleEasy plotkę o rozmowach prowadzonych z Roycem Gracie w sprawie walki z Kazuchim Sakurabą na Dynamite!! 2011.

Ostatnio plotki związane z rodziną Graciech w ogóle się nie potwierdzają, więc może wreszcie nadszedł czas, by coś się w tej sprawie zmieniło. Royce w licznych wywiadach potwierdzał chęć i gotowość do walki. Wiemy też, że UFC nie da mu walki w Rio, więc w zasadzie pozostaje mu tylko Japonia – Royce nie bardzo wpisuje się w klimat i formułę Strikeforce czy tym bardziej Bellatora.

Z kolei sam Sakuraba wyraził w zeszłym tygodniu chęć występu na najbliższym Dynamite. Póki co o samej gali wiemy bardzo niewiele, przyćmiona została przez wieści o powstawaniu nowej organizacji w Azji i słabe wyniki swojej ostatniej odsłony.

Przypomnijmy, że obydwaj panowie spotkali się już dwukrotnie. Za pierwszym razem narożnik Brazylijczyka poddał walkę, podczas gdy w rewanżu cztery lata temu Royce wygrał przez jednogłośną decyzję. Po samej walce jednak, badania wykazały że zwycięzca stosował doping sterydami anabolicznymi. Kolejne starcie, choć wciąż mało prawdopodobne, ma przynajmniej odpowiednie casus belli.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o