Demian Maia o Jorge Santiago: „To będzie bardzo ciężka walka.”

18 Lipiec 2011
0
Demian Maia o Jorge Santiago: „To będzie bardzo ciężka walka.”


Foto: Esther Lin

Mam w zwyczaju się nie powtarzać, ale ostatni występ Demiana Maia na UFC 131 oglądałem jak w transie. Postęp jaki Brazylijczyk dokonał w stójce jest olbrzymi. Co prawda wynik pojedynku nie był dla niego korzystny, ale nie można mówić „HOP”, bo Demian planuje szybko wskoczyć z powrotem na konia. W przeszłości pojedynki dwóch Brazylijczyków były raczej rzadkością a powód dosyć prozaiczny. Na tamtejszym podwórku chłopaki tłukli się każdy z każdym, więc między sobą nie mieli już zbyt wiele do udowodnienia i nadszedł czas na podbicie świata. Dzisiejsze MMA jest zgoła inne od tego sprzed ostatniej dekady, dlatego możemy z góry założyć, że starcie z Jorge Santiago będzie niezwykle zacięte i będziemy świadkami pięknych fajerwerków. W wywiadzie dla Tatame, Maia wyraził się jasno czego możemy się spodziewać na UFC 136.

„Nie widziałem jego wszystkich walk z Japonii, ale wiem że wywodzi się z jiu-jitsu, ale jest równie dobry w stójce, więc to będzie bardzo ciężka walka. Bez możliwości ucieczki… będę musiał być w bardzo dobrej dyspozycji.”
„Dopiero co walczyłem i jestem szczęśliwy, że mogę podpisać kontrakt na kolejną walkę. Dobrze jest pozostać we właściwym rytmie. Jorge jest ciężkim przeciwnikiem, plasuje się w dziesiątce najlepszych zawodników wagi średniej na świecie, dlatego to bardzo ważna walka.

Emocje udzielają się nawet trenerowi Demiana. Luis Carlos Dorea obiecuje, że as jiu-jitsu da jeszcze lepszy pokaz możliwości niż ostatnio.

„Zobaczycie większą ewolucję i pragnienie większej wygranej. Będzie bardziej sprytny strategicznie i nie pozwoli walce potoczyć się tam gdzie nie chce żeby się potoczyła.”

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o