Eddie Bravo wyzwany na walkę MMA!

15 lipiec 2011
6
Eddie Bravo wyzwany na walkę MMA!

Wiele kontrowersji powstało, gdy Royler Gracie odmówił walki Eddiemu Bravo, tłumacząc to zbyt niskim wynagrodzeniem i brakiem profesjonalizmu ADCC. Wydawało się, że powoli nadchodzi koniec słownych zmagań i tłumaczeń tych dwóch panów, kiedy nagle to Royler rzucił rękawicę założycielowi 10th Planet Jiu-Jitsu. I to nie byle jaką rękawicę, bo chce zmierzyć się z Bravo na zasadach MMA…

Jak relacjonuje to sam Brazylijczyk dla TATAME:

Nie jestem w konflikcie z ADCC, ale fakt jest taki, że nie doszliśmy do porozumienia, a organizatorzy niestety nawet się do mnie znów nie odezwali. Nie mogę dłużej czekać, mam dla siebie inne plany. Przyznaję, że do tej walki nie dojdzie. W tej chwili dogaduję się z nową organizacją MMA, która może coś zorganizować w Brazylii. Nic jeszcze nie podpisałem, ale negocjacje idą dobrze i prawdopodobnie zakończą się pozytywnie. Organizator tego wydarzenia nawet zadzwonił do Eddiego Bravo z propozycją walki ze mną, ale on nie chciał ze mną walczyć… a powiedziałem, że będę go uderzał tylko otwartymi dłońmi (śmiech).

Eddie Bravo odnosi się do tego następująco:

Jakiś miesiąc temu dostałem email od jakiegoś promotora z Brazylii, o którym nigdy nie słyszałem, który zapytał mnie czy chcę walczyć z Roylerem na małym wydarzeniu w Brazylii. To było akurat w momencie, kiedy Royler zażądał za grapplingową walkę ze mną 50.000 dolarów. Powiedziałem mu, że chcę by rewanż odbył się na ADCC i przygotowanie do walki MMA zajęłoby dużo dłużej, więc odmówiłem. O to chodziło. Pierwsza walka odbyła się na ADCC, tak samo powinno być z drugą i nie powinno być to dyskutowane, póki Szejk wyraża chęć jej dyskutowania. Pieprzyć podróż do niebezpiecznej Brazylii żeby walczyć na jakiejś małej gali MMA, kiedy możemy to zrobić na najbardziej prestiżowym wydarzeniu grapplerskim w historii.

Royler Gracie jest niekwestionowaną legendą BJJ. Kiedy Eddie Bravo zaczynał trenować grappling, Royler był już utytułowanym zawodnikiem, który trenował od małego ze ścisłą czołówką u samego źródła. Dlaczego rzuca Eddiemu wyzwanie w zupełnie innej dyscyplinie, której na dobrą sprawę ten nigdy nie trenował? Możemy tylko zgadywać. Tak czy inaczej, kolejny raz przekonujemy się, że prawdopodobnie umrzemy zastanawiając się, jakim wynikiem zakończyłby się ten rewanż.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boruta
11 lat temu

Bzdury wypisujecie. Rewanż powinien być w tej samej formule. Ok. Ale to nie jest rewanż. O rewanż występuje pokonany, a tutaj to wygrany ma cisnienie na walke z emerytem. To Royler został wyzwany i ma prawo zarządać takiej a nie innej formuły. A jak wyzywajacy się nie zgadza, to sprawa zamknięta i nie ma o co strzępić języka. A jak Eddie chce dalej gadać, to ja go zapraszam do Sopotu i wyzywam na pojedynek w jaraniu z wiadra. Gwarantuję, że zaliczy nokaut. 😉

Redakcja MMAnews.pl
Admin
11 lat temu

W Guitar hero on-line… nie będą musieli się ruszać z miejsca a Royler zdąży zrobić swoje seminarki

Kamillo
Kamillo
11 lat temu

Challenge w grapplu miał sens istnienia. Nie mam pojęcia o cyzm iałaby mówić walka MMA? Czy on obraził jego matkę? Mieli coś w grapplingu do udowodnienia.

Redakcja MMAnews.pl
Admin
11 lat temu

Słuszna uwaga z wypłatą za walkę MMA gdzieś tam w Brazylii… poza tym nie dziwię się że Royler walnął taką gafę. Zabrzmi rasistowsko ale tak to już jest z tymi Brazolami, że jak masz coś załatwić z nimi załatwić to „se ne da”. Porażka!

dino
dino
11 lat temu

No wg mnie to Gracie wystraszył się, że przegra, bo skoro do walki w grapplingu nie doszło przez jego roszczenia finansowe, to co to za gadanie z MMA, gdzie na małej gali w Brazylii nawet 1/10 tego co chciał w ADCC nie dostanie.

Szkoda, liczyłem bardzo na ich walkę w grapplingu:(

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x