Jorge Santiago: „Demian jest świetny w jiu-jitsu, ale ja nie jestem gorszy.”

27 Lipiec 2011
0
Jorge Santiago: „Demian jest świetny w jiu-jitsu, ale ja nie jestem gorszy.”

Jorge Santiago nigdy nie miał udanego pobytu w UFC. Czy jest mu pisane w końcu przełamać złą passę? W październiku zmierzy się z innym, obiecującym Brazylijczykiem Demianem Maią. Na kogo stawiać w tym pojedynku? Ciężko powiedzieć, choć to Demian będzie stawiany jako faworyt i zdecydowanie to on będzie miał za sobą więcej oddanych fanów. Wywiad z Jorge Santiago po skoku do środka posta.
P.S. Pojawił się nawet krótki wątek w którym Brazylijczyk wspomina Mameda Khalidova.

Jak twoje treningi na walkę z Demianem?
Zaraz po walce z Brianem Stannem, zrobiłem sobie krótką przerwę a później zacząłem treningi krok po kroku. Wciąż nie mam zamiaru grać w jego grę, robię po prostu mocne treningi podstaw. Mam nadzieję na dobrą walkę. Demian chce pokazać swoje uderzenia, więc będę zadowolony móc pójść z nim na wymianę.

Wierzysz, że będzie chciał pójść na wymianę?
Nie wiem. To co mogę powiedzieć po jego ostatniej walce, to fakt że on naprawdę lubi uderzać, ale jego najmocniejszym punktem jest jiu-jitsu. Jeżeli będziemy musieli uderzać, zróbmy to.

Jakie są twoje przemyślenia na temat jego jiu-jitsu?
Ma doskonałą technikę w parterze. Oglądałem jego walki przez długi czas, uważam że jest świetny ale ja nie jestem gorszy. Wciąż nie miałem szansy pokazać to w MMA, ale mogę z nim walczyć na ziemi. Moja walka w parterze jest pod MMA, nie skupiam się jedynie na gardzie, używam jej również do sweepów… jeżeli nie jesteś uważny. Dorwę każdego i odklepię.

Nie obawiasz się Demiana będąc z nim w parterze?
Nie, jeżeli popełni błąd to go poddam.

Jak twoje dotychczasowe przygotowania?
Jestem coraz silniejszy, pracuję nad siłą a teraz zacząłem trenować stójkę. Wydaje mi się, że jedyną rzeczą jaką muszę zmienić to uwzględnienie faktu, że jest leworęczny.

Czy Demian będzie twoim pierwszym, leworęcznym przeciwnikiem?
Walczyłem z wieloma leworęcznymi… dawno temu w ATT, mieliśmy wielu atletów leworęcznych i było ok. Teraz mamy mniejszą drużynę, bardziej skupioną, ale moje treningi są równie dobre.

Z kim trenujesz jiu-jitsu?
Mamy całkiem niezłych ludzi od jiu-jitsu. Trenuję z Sergio Babu i kilku innych. Spotykamy się w każdą sobotę z ludźmi z Popovitch Gym, gdzie trenują tacy zawodnicy jak Vagner Rocha, Luiz Cane, Edson Junior. Poza tym odwiedzam jeszcze inne gymy z wieloma, dobrymi zawodnikami jiu-jitsu. Będę żył przez chwilę jiu-jitsu, koncentrując się oczywiście na jiu-jitsu z uderzeniami.

Jaki wynik przewidujesz, biorąc pod uwagę fakt, że potrzebujesz wygrać aby przetrwać w UFC?
Widzę to tak jak każdą inną walkę. Niestety, nie udało mi się wygrać poprzedniego pojedynku. Byłem jakby gdzie indziej. Zapłaciłem wysoką cenę wierząc, że to ze mną nie stanie się to samo co z innymi zawodnikami, którzy przybyli z Japonii do Stanów. Ale zostawiłem to z tyłu, nie myślę już o tym. Zostałem pokonany ale dałem najlepszą walkę roku, więc… to będzie po prostu ciężkie starcie.

Wielu atletów, którzy zmienili Japonię na USA, nie poradziło sobie dobrze w UFC czy Strikeforce, tj. Kid Yamamoto, Shinya Aoki, Fedor Emelianenko. Jaki była główna przyczyna tego stanu rzeczy?
Duża publiczność, wielkość którą niesie ze sobą UFC, reperkusje jakie to powoduje, nie tylko dla poziomu zawodników, którzy są równie dobrzy jak ci z którymi walczyłem w Sengoku. Mamed Khalidov wymiatał, Kazuo Misaki zawsze był dobrym fighterem… miałem tam dobrych przeciwników, tak jak tu w USA. Były dwie ważne zmiany w moim życiu, zarówno osobistym jak i służbowym, tj. zmiana gymu, eventy… straciłem koncentrację. Teraz jestem lepiej przystosowany, bardziej świadomy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o