Obóz z Niko Puhakką odwołany!

29 lipiec 2011
36
Obóz z Niko Puhakką odwołany!

zdjęcie: KSW Foto

Na koniec dnia smutna wiadomość. Na fali zamieszania związanego z wydarzeniami w Norwegii i kampanii medialnej prowadzonej przez „Gazetę Wyborczą” odwołano obóz z Niko Puhakką, utytułowanym zawodnikiem MMA, który wraz z trójką innych trenerów miał poprowadzić ma Podhalu obóz MMA i K-1. Ośrodek, w którym miał być organizowany ten wyjazd, ugiął się pod presją mediów i jak pisze „GW” zdecydował „pomimo podpisanej umowy nie wpuścić uczestników na swój teren”. Oczywiście może się to rozmijać z prawdą, tak jak wiele fragmentów
tego artykułu
, ale jeśli to prawda, mamy do czynienia z naprawdę podłym podkopywaniem polskiego sportu.

Kilka sprostowań do przytoczonego wyżej artykułu, który obiegł dziś Sieć:

Po pierwsze, kiedy KSW zaprosiło Puhakkę do udziału w swoich galach, Fin jasno określił, że nie przyjeżdża do Polski w jakikolwiek sposób promować treści nazistowskich i zadeklarował, że fascynacja nimi to przeszłość, a obecnie jest sportowcem i ojcem dwójki dzieci. Nawet jeśli rozmija się to w jakiś sposób z prawdą, Niko dotrzymał słowa trzykrotnie (tyle razy był w Polsce) i nie widzę powodu, by miał je nagle złamać. Wbrew obrazowi rysowanemu w „GW”, Fin jest bardzo spokojny i małomówny, który to kontrast z jego tatuażami stał się obiektem żartów licznych fanów MMA w Polsce.

Po drugie, to nie ONR zaprosił Puhakkę do Polski, tylko firma K1 Training Center, przede wszystkim z powodu sukcesu, który odniosły poprzednie seminaria MMA, prowadzone przez Niko po zwycięstwie w finale turnieju wagi lekkiej na KSW 15.

Po trzecie, mówienie o „obozie z neonazistą” to jawna dezinformacja, równie dobrze można byłoby mówić o „obozie z satanistą”, odnosząc się do związanego z tym wydarzeniem trenera K-1, Marcina Różalskiego i sugerować, że uczestnicy obozu to zatwardziali sataniści, którzy jedzą koty i robią kotlety z noworodków. W rzeczywistości jest to obóz sportowy z wyróżniającymi się zawodnikami MMA i K-1. Nic mniej i nic więcej.

Po czwarte, domniemane uczestnictwo „neonazistów” w tym obozie jest nie do zweryfikowania, a wręcz mało prawdopodobne. MMA nie jest sportem upolitycznionym, nie ma też klubów „lewicowych” czy „prawicowych” jak to zdarza się np. w piłce nożnej. Fakt, że ABW zapowiedziało sprawdzanie osób, które zapisują się na obóz, świadczy jedynie o słabości demokracji w naszym kraju. Zawodnicy skuszeni wykwalifikowaną kadrą zostaliby poddani inwigilacji ze względu na uginanie się władzy pod nagonką mediów.

Podsumowując, narzekamy na stan polskiego sportu, a z powodu czyichś tatuaży pozwalamy na zaprzepaszczenie takiej szansy dla zawodników. Na potępienie zasługuje postawa „dziennikarzy”, którzy w poszukiwaniu poklasku i sensacji wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia, często świadomie rozmijając się z prawdą. Także ONR nie powinien dolewać oliwy do ognia, mieszając się niepotrzebnie do tej sprawy i robiąc nawiązania w stylu „w zdrowym ciele zdrowy duch”, który pozornie niewinny, zamiast łagodzić sytuację, nasuwa jednoznaczne skojarzenia.

Mamy nadzieję, że to ostatni raz, kiedy polityka miesza się do MMA. Na macie spotykają się ludzie o różnych poglądach i nigdy nie było z tym problemu. Kiedyś w Japonii padło piękne, dziś już legendarne hasło „We are all one” i tego się trzymajmy!

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taras
taras
9 lat temu

@ Boruta
A propos Machny to zaraz wychodzi pierwsza polska biografia Machny: https://czarne.com.pl/?a=2082

damian
damian
10 lat temu

jesteście jebnięci…
dalej wierzcie w żydo-komunistyczne hasełka waszych ulubionych polityków a wyjdziecie na tym jak zabłocki na mydle…

pozatym jaki ma związek to żę ma tatuaże na ciele? to jest jego własność i nawet jakby miał rudego penisa na czole to ma do tego prawo…

Żeby sprawiedliwości stało się za dość to powinni również niewpuszczać żydów do naszego kraju bo urażają moją godność… okradali nasz kraj i nieżycze sobie żeby tutaj przyjeżdzali, jeżeli puhakka niemoże przyjeżdzać bo ma śmieszne tatuże…

Kamil 84
Kamil 84
10 lat temu

Witam
niestety się nie moge zgodzić z tym do konca :
sam kiedyś byłem skinheadem i dobrze wiem jak ten ruch jest przesiąknięty agresja i nienawiścią do każdej inności
Puhatek mimo iż oficjalnie odcina się od przeszłości i chce propagować neonazizmu jednak to robi najlepszym przykładem jest Piosenka którą wziął na swoje wejście w trakcie pierwszego ksw z jego udziałem, tamten zespół jest jednak zespołem stryjcie faszystowskim
pod koniec jego drugiej walki ktoś z publiki krzykną white pride mimo iż przegrany też przecież był biały.
mamy dużo lepszych zawodników i mniej kontrowersyjnych z którymi można robić seminarium
to że puhatek stał sie pupilem polskich skinów nie jest większa tajemnica, sam jako były skin robiłem dużo złych rzeczy i dziękuję Bogu że ni miałem tych umiejętności z MMA co mam teraz
Pozdrawiam

Piotr
Piotr
10 lat temu

Ja też byłbym zainteresowany infem. piotr_pawlowski85@wp.pl

Jaca
Jaca
10 lat temu

Mój mail: roshi2@wp.pl

Jaca
Jaca
10 lat temu

MMAD, czy Ty coś wiesz?:) podziel się, choć na priv

pavel
pavel
10 lat temu

Tie kolezhki ż K-1 centr. To jkos rabili obóz z treneram Błahowicza od stuiki 9-krotnim Mistrzom Świata w muay-thai Molczanowim Andreem.Żębrali pianiendzy ,ludziei a Andreu nić nie powedzialy)))
To banda zlodzieew. Teraz z Puhaka.Mozha to jany właśnie to załatwili z GW. Hańba.

MMAD
MMAD
10 lat temu

Boruta…zmartwie Cie…Oboz jest odwolany a nie wizyta Puchatka 🙂

Boruta
10 lat temu

Nie ma żadnej analogi do Monsona. Monson NIE JEST komunistą.Kwestia tego kto po jakiej stronie stał w II wsw i czy kogoś zdążyła pierwsza napaść III Rzaesza, czy ZSRS tez nie ma żadnego znaczenia i żadnego zwiazku z poparciem dla współczesnych bandytów. A zdjęć sobie robić nie musi, bo cały czas ma na sobie symbolikę. I jak najbardziej przekonuje.
A że są to lepsi zawodnicy od Puhakki to juz wiesz. Ode mnie.

Piotrek
Piotrek
10 lat temu

Czy są to dużo lepsi zawodnicy nie wiem bo na pewno Jewtuszko jest lepszy w stójce Polok w bjj, ale mma jest przekrojowe wydaje mi się że Puhakka ma parter lepszy od Jewtuszki, w stójce więcej zdziała od Poloka a od Helda jest po prostu silniejszy fizycznie ale to tylko moje zdanie które po prostu zweryfikuje ring lub klatka, mogę się mylić. Co do jego poglądów to ten cytat utwierdza mnie w przekonaniu że nie ma co Puhakki tak strasznie sądzić. Mnie też obrzydzenie bierze na onr redwatch itp. na ludzi którzy świętuja datę śmierci rudolfa hessa, czcą Hitlera a jednocześnie uważają się za narodowców i patriotów, ale tu mamy do czynienia z facetem z kraju który nie został dotknięty faszyzmem w czasie wojny hitlerowskie Niemcy były sojusznikiem Finlandii w walce z ZSRR więc postrzeganie faszyzmu jest trochę inne niż np. w Polsce ( wiem że to nie żadne usprawiedliwienie dla faszystowskich poglądów ale jest tu pewna analogia jak postrzeganie komunizmu w USA i sprawa właśnie Monsona), do tego nie przekonuje on do swoich poglądów nikogo nie robi sobie zdjęć ze swastyką, nie wymachuje sieg hail więc traktuję go jako zawodnika a jakie kto ma poglądy to jego sprawa jeżeli zachowuje je dla siebie.

Boruta
10 lat temu

Link musisz znaleźć sam, bo nie wyświetla sie z nim komentarz. Kieruj się cytatem „Tak. To moja sprawa jakie mam poglądy we własnym kraju. W Polsce nie zamierzam nikogo do nich przekonywać. Wypierać się też nie mam zamiaru.”.
A kłopoty sprawić może każdy. Na tym polega walka. Co nie zmienia faktu, że są to dużo lepsi zawodnicy.

Boruta
10 lat temu

https://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,107296,9289491.html
Kłopoty może tak, może nie, w walce wszystko może się zdazyć. Tym niemniej są to zawodnicy wyraźnie lepsi.

Piotrek
Piotrek
10 lat temu

Boruta nie wiem czy piszę głupoty czy nie, ale w żadnym wywiadzie nie słyszałem żeby Puhakka nie odcinał się bądż też odcinał od poglądów które reprezentują jego tatuaże więc skoro mnie słyszałem tego z jego ust nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić, jeżeli masz jakiś link do wywiadu z Puhakką gdzie się jasno deklaruje to miło mi będzie wyjść z błędu. Osobiście bardziej irytują mnie faszystowskie tatuaże Uszola czy Aleksa Emelianenki bo nomen omen obydwaj powinni wiedzieć ilu ich rodaków faszyzm zamordował i to wydaje mi się bardziej smutne. co do tego że nie ma lekkich lepszych od Puhakki biję się w pierś palnąłem głupotę,wiadomo wszystko ring pokaże ale obawiam się że wymienieni przez ciebie zawodnicy mogliby mieć kłopoty z Finem.

asd
asd
10 lat temu

Boruta w większości tematów wydajesz się być bardzo inteligentnym rozmówcą, szkoda, że tak często siadają Ci nerwy. Chociaż się nie znamy życzę Ci powodzenia w prowadzeniu klubu. Czy możesz powiedzieć coś odnośnie przygotowania pana Andrzeja Wrońskiego? Od ilu lat trenuje przekrojowo MMA i czy zamierza kontynuować karierę po walce z Nastulą?

Boruta
10 lat temu

Piotrek przestań głupoty wypisywać. Puhaka od niczego się nie odciął. Odwrotnie publicznie się do nich przyznał. Była już o tym mowa i nie rozumiem jak mozesz pisać, ze tego nie wiesz.
Usunięcie nie jest problemrem. On ich nie usunie bo jest neohitlerowską szmata.
Monson nie jest komunistą. Ma debilny tatuaż wynikajacy z braku wiedzy na zachodzie czym był komunizm. Sytuacja analogiczna z Uszolem o którego padło pytanie.
Nie wiem skad wiesz, ze Puhaka to wartościowy trener?
W Polsce lepsi od niego są Jewtuszko, Sajewski, Held, Polok. Turniej KSW pokazał jedynie, że KSW spoprtowo od krajowej czołówki w wadze lekkiej (ciężkiej zresztą też) odstaje.

Piotrek
Piotrek
10 lat temu

Faszyzm i komunizm jak każdy skrajny światopogląd wyrządziły tyle samo zła na świecie. Tak samo jak Puhakka powinien się wstydzić tatuażu blood and honour tak samo Monson powinien się wstydzić sierpa i młota. Nie wiem czy Puhakka odcina się od swoich dawnych poglądów, w każdym razie nawet jeżeli tak jest to nie usunie ich bo ma ich po prostu za dużo, niech walczy w rashguardzie bo jeżeli jego wykluczyć to dlaczego nie Minonzio, Ondrusa za to że miał koszulkę thora steinara czy Monsona za komunizm. dopóki ktoś nie obnosi się ostentacyjnie ze swoimi pogladami nie powinno się mieszać polityki do sportu, bo każdy jakieś poglądy ma i komuś mogą się one nie podobać. A z tym obozem to na pewno szkoda że się nie odbył bo ze sportowego punktu widzenia Puhakka to wartościowy trener w Polsce nie ma lepszych lekkich od niego co pokazał turniej ksw. natomiast onr i gazeta wyborcza wykorzystały cała sprawę do swoich gier politycznych.

Boruta
10 lat temu

Zjebana neohitlerowska anonimowa szmato powiedz mi w oczy o „lewicowych koleżkach” to będziesz swoje aryjskie zęby zbierał. Nie, nie miałbym nic przeciwko Monsonowi. Z kim się bolszewicy sprzymierzyli, to jeszcze w tym kraju pamietamy kochanku Stalina. Machnowcy nigdy żadnych zbrodni nie popełnili, a w Hiszpanii kler spotkała reakcja za wielowiekowe zbrodnie.

Zenek
Zenek
10 lat temu

Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem.
Józef Piłsudski.

Yeri
Yeri
10 lat temu

Puhakka ma dziary których powinien się wstydzić, za ich sprawą w walce z Górskim zmuszony był założyć rasha. I słusznie.

Niemniej ja się na ten obóz wybierałem ze względu na jego osobę- jako trenera i sparringpartnera i szczerze żałuję, że obóz się nie odbędzie.

Mam nadzieję, że Nikko pójdzie po rozum do głowy i zakryje te dziary czymś normalnym.

Anty-Boruta
10 lat temu

Zajmij się lepiej twoimi lewicowymi koleżkami. Zapewne nie miałyś nic przeciwko Monsonowi w Polsce… co tam że anarchiści kiedyś sprzymierzali się z bolszewikami, a i sami mają na koncie straszne zbrodnie: chociażby mordy na niemieckich kolonistach, czy na petlurowcach, dokonywane przez anarchistów Machno. Podobnie było w Hiszpanii – mordowali księży, zakonnice, katolików, niszczono kościoły, cmentarze, używano „taktyki spalonej ziemi”, niszcząc czyjąś własność prywatną. Podobnie było z więźniami – mordowano Falangistów, w podobny sposób, jak robiło to twoje ukochane NKWD.

Oskar
10 lat temu

Dobrych trenerów MMA jest wielu i nie trzeba dużych pieniędzy by któregoś zaprosić. Tak więc organizowanie obozu z Puhakką, który w sumie trenerem nie jest ewidentnie wykorzystywaniem jego sławy.
Ponadto ciekawi mnie jakim cudem zaprasza go szkoła, zajmująca się Krav Magą….

Blade
Blade
10 lat temu

Leglocker: Satanizm to religia jakby nie patrzeć. W Polsce na szczęście możemy wierzyć w co nam się podoba. W Szatana, w Boga Ra, w Światowida, Zeusa, w Latającego Potwora Spaghetti, w książkę S-f (scjentolodzy). Z nazizmem to osobna historia. Przeciwstawna pod względem prawa. Jak głoszenie poglądów nazistowskich jest zakazane KONSTYTUCYJNIE, tak oddawanie czci Szatanowi jest zgodne z prawem i nikt nie może Ci tego zabronić. Masz prawo do wyboru religii takiej jaka Ci się podoba.

Leglocker
Leglocker
10 lat temu

Choć Różal określił siebie jako neopoganina, wg niego można znaleźć tam wiele podobieństw z satanizmem. Dziwię się, że jeszcze nie było afery w związku z jego dziarami…
Mam nadzieję, że polskie mma nie ucierpi zbyt wiele po tym incydencie z Puhakką. Chyba nie zobaczymy go więcej na KSW.
A co myślicie o niepoprawnych politycznie tatuażach Uszola?

BTW pewien pismak starał się znaleźć związki zamachowca z Oslo z Datsikiem xD

Boruta
10 lat temu

No cóz, w wiekszości wywiadów okreslał siebie jako poganina. Ale to jest kompletnie obojętna sprawa i nie ma tutaj żadnego zastosowania.

Blade
Blade
10 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=BB_Xqil08Sc&feature=related – mniej więcej 6:20-6:40 – Różal tłumaczy znaczenie tatuaży i pada „bo jestem Satanistą”.

Blade
Blade
10 lat temu

Boruta: Oglądałem wywiad z Różalem w którym wprost określił siebie jako satanistę. „Jestem Satanistą” – to chyba wystarczy.

Boruta
10 lat temu

1. Nie, to ludzie, którym zachciało sie zarobic na zapraszaniu nazisty wmieszali sztuki walki do polityki.
2. Jak wyżej, wina organizatorów.
3. Jak wyżej i guzik mnie to obchodzi.
Nie na rękawicach, tylko na sobie.Różala do tego nie mieszaj. Z powodu moich kontaktów z ludźmi w Płocku nie jestem jego miłośnikiem, ale jedyne co mozna mu zarzucić, to to, że się zgodził prowadzić zajecia na jednym obozie z naziolem. Nie jest satanistą, a gdyby był, to co z tego?
Ja też nie lubię gdy cierpi sport, a jeszcze bardziej nie lubię kiedy daje sie władzy pretekst do inwigilacji społeczeństwa. I dlatego organizatorzy mitingu mają u mnie grubą krechę.

Asdet
Asdet
10 lat temu

Również popieram Borutę. Gdzieś mam takiego sportowca jakim jest Puhakka. Trzeba było być normalnym za młodu. Co to ma znaczyć? Czy jak ja wytatuuję się sobie imiona morderców matek redaktorów MMANewsa i powiem „to już przeszłość”, to nadal byłoby Was w smak widywać mnie na gali?

WujekCiasto
WujekCiasto
10 lat temu

W pełni popieram Borutę!!!Czy zapomnieliście co zrobił Hitler???Polaków miało zostać 100 tysięcy w charakterze niewolników!!!

Boruta
10 lat temu

Po pierwsze to wcale nie jest smutna wiadomość. Smutne jest tylko to, że dopiero teraz ktos poszedł po rozum do głowy.
Po drugie Puhakka jasno i wyraźnie zadeklarował, że nie jest to żadna przeszłość. Powinno to dotrzeć nawet do tych, którzy nie dowidza i nie zauwazyli jak jest wydziarany.
Po trzecie jak najbardziej „promował treści nazistowskie” podczas pierwszego startu w KSW. Nie da się bardziej ich promować w sporcie, niż obnoszac się z nimi w trakcie występu. Trzeba być chorym umysłowo idiota aby twierdzic, ze kierowca formuły 1, który wymalował swój bolid w symbole SS, czy skoczek narciarski ze swastyką na kasku nie propagują nazizmu.
Po czwarte Różalski nie jest satanista, tylko neopoganinem, a nawet gdyby był, to co z tego? W sataniźmie wbrew katolskiej propagandzie nic złego nie ma. Ideowi kumple Puhakki urzadzili w tym kraju i paru innych piekło na ziemi.
Po piąte zamiast płakać za miłosnikiem Hitlera sugeruję zając się np tym, że z tego kraju wyrzuca sie młodego zdolnego zawodnika: https://www.ilmc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=159:bohaterowie-spartanwear-machomed-tulshaev-czyli-international-spartanwear&catid=4:aktualnoci&Itemid=25 No chyba, ze komuś bliżsi sa ludzie dla których idolem jest Adolf Hitler, od tych dla których idolem jest Mamed Khalidov.

dontpanic
dontpanic
10 lat temu

Wpozo chlopak lubi sport a w co wierzy wuj wszystkim do tego

Redakcja MMAnews.pl
Admin
10 lat temu

O w mordę. Toż to jakieś „Puhakka Gate”. Takiego czegoś to się nie spodziewałem.

Dantev
Dantev
10 lat temu

*&^wa…….jebane dziennikarzyny od siedmiu boleści. Nie mieszajcie się do tego. Zostawcie politykę z dala od MMA…..F U

cymes
cymes
10 lat temu

co za kretyni… a najbardziej żenujące ABW…
zgadzam się z każdym słowem w tym artykule

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x