Afera Golden Glory Gate – ciąg dalszy…

05 sierpień 2011
0
Afera Golden Glory Gate – ciąg dalszy…


Dana White: „Oczekujcie kolejnego newsa żeby zobaczyć że kłamałem.”

Ok, najpierw Aistair Overeem odmówił walki w przyśpieszonym terminie, tłumacząc się kontuzją i brakiem możliwości pełnego przygotowania, potwierdził swój udział w evencie pod banerem Golden Glory. Następnie ZUFFA usuwa Alistaira z Grand Prix i rozwiązuje z nim kontrakt. Kilka dni później dołączają do niego koledzy (i koleżanki) z teamu, którzy zostają również usunięci. Wczoraj Dana White zdradził szczegóły dotyczące zwolnienia zawodników, ale od razu podpowiem, że na tym nie koniec, bowiem sami zainteresowani szybko obalili rzekome powody ZUFFY. Zresztą zobaczycie sami w kolejnym newsie. Ja już dostałem kręćka…

Wczoraj Dana White złożył, wg niego, wyjaśnienie sytuacji:

„To w zasadzie ma swoje proste wytłumaczenie. Jeżeli spojrzycie w przeszłość to zauważycie, że nie mieliśmy żadnych zawodników Golden Glory od czasów Semmiego Schilta, prawda? Powodem takiej sytuacji był to, że mamy bardzo różne podejście do interesów. Ciężko jest robić z nimi interesy. Ostatecznie jeżeli robisz z nimi interesy, musisz płacić im a nie fighterom. Nie pracujemy w ten sposób. Nie tak robimy interesy. To nie tak działa w USA z komisjami stanowymi. Nie płacisz menedżerowi a później ten płaci zawodnikowi. Najpierw płacisz zawodnikowi a ten opłaca menedżerów.”

Dana twierdzi, że po przejęciu Strikeforce honorowali jej dotychczasowe praktyki, ale szybko wyszło na jaw, że włodarze Golden Glory nie będą chcieli zmienić praktyk.

„Oni tego nie zrobią. Musimy płacić im a nie zawodnikom. Powiedzieli, że absolutnie nie możemy płacić fighterom bezpośrednio, tylko przez Golden Glory. Patrząc w tył, bez problemu zauważycie, że ostatnim zawodnikiem od nich w UFC był Semmy Schilt. Nie bez powodu.”

Jedynym zawodnikiem holenderskiego teamu na kontrakcie z ZUFFĄ jest Sergei Kharitonov, któremu płacą bezpośrednio. White nie ukrywa, że jak tylko przegra to kontrakt zostanie zerwany.

Cóż, wojny i wojenki były zawsze i wszędzie, od niepamiętnych czasów. Jednak tak się właśnie niszczy materiał na mistrzów i obecnych mistrzów.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x