Alistair Overeem przerywa milczenie

06 Sierpień 2011
Alistair Overeem przerywa milczenie

Wywiad z HD.net na którym Alistair odpowiada na niemal każde pytanie jakie ciśnie się na usta fanów, w związku z wydarzeniami ostatnich dni między Golden Glory a ZUFFĄ. Warte zobaczenia!

Dla mniej anglojęzycznych czytelników podpowiem, że Alistair opowiada krok po kroku jak Strikeforce zmieniło datę walki, pomimo że wcześniej wiedzieli o jego kontuzji po walce z Werdumem i obiecali mu czas na rekonwalescencję. Kiedy odmówił walki w zmienionym terminie najpierw zagrożono mu usunięciem z turnieju a później usunięciem z organizacji.
Kiedy ZUFFA spostrzegła, że Alistair ma zaledwie jedną zakontraktowaną walkę, uznano to za mocno niewygodną okoliczność, gdyż zawodnik Golden Glory mógłby być w finale z zakończonym kontraktem, który mógłby renegocjować na bardziej dogodnych warunkach.
Holender opowiada również o badaniach, które udokumentował na wszelki wypadek dla ZUFFY i które okazały się bardziej skomplikowane i uciążliwe dla niego niż początkowo zakładano. O dziwo, ZUFFA nie poprosiła nawet o kopię (jak ma to w zwyczaju) i po prostu zerwano z nim kontrakt.
Fakt usunięcia jego brata oraz Marlos Coenen ze Strikeforce określił jako co najmniej podejrzany. Zapytany czy osobiście skreślił UFC/ZUFFĘ ze swoich planów zaprzeczył, ponieważ zawsze marzył aby walczyć z najlepszymi a ci, którzy są notowani od niego wyżej w rankingach, są właśnie w UFC.

Osobiście ubolewam nad faktem usunięcia Overeema z Grand Prix i w ogóle z organizacji. Tak się niszczy mistrzów, co pokazała historia na przykładzie kilku wybitnych zawodników. Czy to zmieni moje uczucia względem ZUFFY i czy na znak protestu przestanę oglądać ich gale? Nie… ponieważ nie mam wyjścia!

Komentarze

 • dantev

  Ten obrazek Ci wybitnie wyszedł :D::D:D:D:D:

 • TD

  dla odmiany miłe słowa? Kim jesteś i co zrobiłeś z prawdziwym danteV? :]

 • Artur

  Mam wrażenie, że ludzie ulegają typowym emocjom. White to bezwzględna menda, którego nawet własna matka nie lubi. Kolejne afery i aferki z jego udziałem są tylko na to dowodem. Jak dla mnie bardzo jasno i sensownie wytłumaczył skąd te „cięcia” w ostatnim wywiadzie pre fight 133. Zawodnicy Golden glory nie mogą otrzymywać bezpośrednich wypłat, co jest wbrew regulacjom komisji sportowej USA. Tyle…
  Kolejny spisek?
  Z ciekawości jakich mistrzów tak niszczono i po co to robić?

 • TD

  Miałem na myśli, że polityka niszczy to co najważniejsze w tym sporcie – zawodników i dobre, potencjalne walki które mogłyby się odbyć.

 • Zenobi

  White niby wywalił z powodu wypłat, ale Coenen pokazała, że dostała pieniądze bezpośrednio od Forza 😉