Co z pasami Strikeforce po Diazie i Overeemie?

01 sierpień 2011
0
Co z pasami Strikeforce po Diazie i Overeemie?

Strikeforce miało zawsze dość luźne podejście do swoich pasów. Teoretycznie wszystko było jasne i w porządku, ale bywało, że czempion bronił pasa rzadziej niż raz w roku, a wakaty nie były niczym nadzwyczajnym – wielu z zawodników, którzy się wybili szybko przenosiło się do UFC. Jeśli jednak Strikeforce chce być czymś więcej niż przystawką do UFC, która czeka na pożarcie, musi zrobić coś z pustką, która świeci w rubrykach: „current heavyweight champion” i „current welterweight champion”. Pomijając już fakt, że pozostanie Dana Hendersona w Strikeforce zdecydowanie nie należy do pewnych.

Dzięki zainteresowaniu MMAWeekly wiemy na pewno, że Scott Coker nie zdecydował się jeszcze, jak rozwiąże ten problem. Jeśli chodzi o Alistaira i pas wagi ciężkiej, może objąć go zwycięzca Grand Prix, z tym, że może się to obrócić przeciwko Strikeforce. Nie tylko, że największe gwiazdy turnieju jak Fedor, Alistair i Werdum już odpadły, ale istnieje „ryzyko” zwycięstwa nieznanego Cormiera lub mało medialnych zawdoników z drugiej strony drabinki. Prawdopodobnie skończy się to w ten sposób z braku innych rozwiązań, choć wiele może się do tego czasu stać.

Jeśli zaś chodzi o pas po Nicku Diazie, redakcja MMAJunkie dowiedziała się, że stoczą o nią walkę niepokonany Tyron Woodley i Tarec Saffiedine. Sytuacja jest prosta, ale też jest niejako ciosem prestiżowym – Saffiedine ma rekord w Strikeforce 2-1 i byłaby to jego druga szansa do zmierzenia się z Woodleyem, który pokonał go na Strikeforce Challengers 13.

Z kolei nie widać na horyzoncie przeciwników dla Dana Hendersona. W przypadku jego rezygnacji lub skorzystania z jego usług przez UFC (Hendo dzięki walce z Fedorem stał się bardzo popularny i rozpoznawalny) trzeci tytuł pozostałby nieobsadzony.

Galom Strikeforce przydałoby się teraz nieco spokoju i chwili na poukładanie się po dużych zmianach.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x