Herb Dean o swojej decyzji w pojedynku „Hendo vs. Fedor”

01 sierpień 2011
6
Herb Dean o swojej decyzji w pojedynku „Hendo vs. Fedor”


„Watch the birdy…”

Podczas gdy najnowszy odcinek „MMA Hour” jeszcze się nie skończył, prezentujemy Wam punkt widzenia jednego z najlepszych, choć wciąż niezbyt popularnego w Polsce, sędziego ringowego Herba Deana po ostatnim pojedynku Fedora Emelianenko. Zanim skoczycie do środka, schowajcie na chwilę krucyfiks, który trzymacie w rękach i spróbujcie wczuć się w jedną z najbardziej niewdzięcznych ról w jakie można się wcielić. Tak Panie i Panowie, to właśnie sędzia!

Co dokładnie fani zarzucają Herbowi? Cóż, jest co wyliczać. Przedwczesna decyzja, nietrafiona decyzja, brak reakcji na uderzenia w tył głowy i inne. Dla równowagi prezentujemy dokładny zapis wydarzeń, słowo w słowo, wg Herba:

„Widziałem jak Dan trafił Fedora uderzeniem, Fedor upadł płasko twarzą na glebę, jego dłonie były otwarte i skierowane do góry a Dan kontynuował uderzenia. Uderzył go, wydaje mi się, trzykrotnie i nie widziałem żeby Fedor wykonał jakikolwiek ruch. Dla mnie było oczywiste, że był nieprzytomny. Wkroczyłem żeby przerwać pojedynek.”

Zapytany czy jest pewny swojej decyzji, jasno utwierdził wszystkich o słuszności swojej reakcji w czym upewniły go jeszcze liczne powtórki, prezentowane zaraz po całym zdarzeniu.

„Kiedy podjąłem decyzję aby zatrzymać walkę, Fedor był twarzą na ziemi, nieprzytomny. Kiedy dotknąłem Dana, Fedor wciąż był oparty twarzą o matę.”

Nie zapominając o słynnych uderzeniach w tył głowy, na temat których przeprowadziłem już niezliczone rozmowy ze znajomymi, szybkie wersja od osoby najbliższej całego zdarzenia.

„Widziałem uderzenia, które mogły być blisko tyłu głowy. Ale nie nazwałbym faulami, ze względu na to jak rozwijała się akcja. Nie powiedziałbym również, że Henderson celował specjalnie w te obszary.”

Na koniec dodał:

„Fedor był nieprzytomny i niezdolny do obrony.”

Mały UPDATE od Saku: (Zobaczmy to w zwolnionym tempie)

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marius
marius
11 lat temu

Zawodnik na takim poziomie jak Hendo zmasakrowalby w takiej sytuacji przeciwnika, a sedzia lepiej jak przerwie za wczesnie pare sekud, niz zapozno jest po to by chronic zawodnikow.

F. Georgiew
11 lat temu

Ciosy w tył głowy nie były na tyle jednoznaczne, by to przerywać, Fedor był albo przynajmniej wyglądał na nieprzytomnego, więc nie można mieć pretensji. Tylko jedno małe ale: Herb wbiegł za wcześnie między walczących, już na widok wygiętej ręki Fedora. Nie takie akcje już widzieliśmy, ale widocznie udzieliły mu się emocje.
W zwolnionym tempie widać, że Fedor znowu podpalił, całkowicie ignorując zagrożenie ze strony ustawiającego się Hendo. Ale widocznie poczuł zagrożenie i chciał skończyć przed „gongiem”

Beier
11 lat temu

Hendo był w takiej pozycji, że mogł dobrze atakować, a ma ciężkie rączki i myślę, że garda Fedor nawet gdyby się obronił rękoma bo nogami nie miał szans.

Szajbob
Szajbob
11 lat temu

Ogladajc to klatka po klatce widac ze Fedor byl nieprzytomny przez co najmniej 2 sekundy. Mysle ze jak obejrzy powtorke na spokojnie w domu na kanapie to sam dojdzie tez do jedynego slusznego wniosku – bardzo trafione przerwanie walki.

dsa
dsa
11 lat temu

mial prawo zatrzymać walke bo po tym uderzeniu na mate faktycznie tak to wyglądało – ale jakimś cudem Fiodor byłł chyba przytomny

HadHod
HadHod
11 lat temu

Dobra decyzja. Fedor nie wiedział co się dzieje.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x