Lorenzo Fertita o TUF Brazylia i kolejnych eventach w Brazylii

25 Sierpień 2011
0
Lorenzo Fertita o TUF Brazylia i kolejnych eventach w Brazylii


Foto: mmafighting.com

Masowa sprzedaż biletów na UFC Rio w rekordowym czasie a nawet smutne, acz prawdziwe próby fałszowania biletów na brazylijski event, tylko potwierdzają jak bardzo organizatorzy niedocenili południowo amerykański rynek. Popularność UFC w Brazylii przerosła najśmielsze oczekiwania ZUFFY. W środku wywiad z Lorenzo Fertita, który opowiada o planach wobec tamtejszego rynku. Ponadto zdradza kilka interesujących, kluczowych projektów nad którymi pracują od pewnego czasu.

Słyszałem, że byłeś w Manaus. Jak tamtejsze spotkanie?
Było dobrze. Spotkaliśmy się z burmistrzem Manaus. Chcą żebyśmy zorganizowali tam event. To bardzo interesujące dla nas, ponieważ Jose Aldo pochodzi stamtąd. Jest więc szansa żeby znowu walczył, jednak tym razem na oczach własnej publiczności w rodzinnym mieście.

Władze już zapowiedziały, że gala odbędzie się w sierpniu 2012…
Rozmawiamy z nimi o tym, próbujemy znaleźć odpowiedni dzień, może to być lipiec lub sierpień.

Jak postrzegasz brazylijski rynek? Spodziewałeś się, że bilety zostaną wyprzedane w 70 minut?
Nie spodziewałem się, niedoceniliśmy faktu jak bardzo popularne jest UFC na tej ziemi. Jeżeli moglibyśmy to powtórzyć, zorganizowalibyśmy to na boisku piłkarskim. Jednak kiedy umieszczaliśmy bilety na sprzedaż, naprawdę nie wiedzieliśmy. Ogrom wsparcia jaki otrzymaliśmy był niewiarygodny.

Czego się spodziewasz po sobotnim show?
Nie mogę się doczekać… zwłaszcza kiedy Anderson Silva będzie wychodził do walki, wówczas arena eksploduje. Myślę, że brazylijscy fani podchodzą do wszystkiego z niezwykłą pasją, będą bardzo głośni i naprawdę oczekuję żeby poczuć klimat brazylijskiej kultury na arenie.

Rozmawialiśmy z Daną White i zdradził, że planujecie brazylijską edycję TUF w 2011. Naprawdę na tym pracujecie?
Tak, pracujemy nad tym i jesteśmy bliscy ukończenia pewnego etapu przygotowań. Spodziewam się, że program odniesie ogromny sukces. Jedna rzecz, która jest niesamowita w tym kraju, to fakt, że macie tylu wspaniałych atletów, znalezienie talentów jest łatwe. Jest tylu świetnych dzieciaków.

Myślisz, że TUF Brazylia będzie miał tak dobry rating show w USA?
Myślę, że tak. Jedną z wspaniałych rzeczy a propos tego sportu to to, że ludzie kochają oglądać zawodników i dobre walki, więc nawet amerykanie będą oglądali brazylijskiego Ultimate Fightera.

Był reportaż w gazecie o tym, że UFC planuje 12 kolejnych eventów w kolejnym roku, w Brazylii. Czy to możliwe, zważając na fakt, że UFC zrobiło 24 eventy na całym świecie w ciągu ostatniego roku?
Nie wydaje mi się żeby to miało być 12, być może 4 lub 5. To bardziej prawdopodobny plan.

Czy w Brazylii będą jedynie show z płatnymi kartami głównymi (Pay per View), czy również będą eventy z serii „Fight Night”?
Tak, zrobimy kombinację obu.

Czego spodziewasz się na przyszłość po UFC w USA i na całym świecie?
Po pierwsze w USA, właśnie mieliśmy spore ogłoszenie a propos kontraktu z telewizją FOX, największą siecią TV w kraju. Spodziewamy się więc, że organizacja będzie jeszcze bardziej popularna, na tym samym poziomie co Futbol (NFL). Jeżeli chodzi o inne kraje, będziemy walczyli żeby być równie popularni jak piłka nożna. Tego właśnie oczekujemy.

Czego oczekujecie od FOX w pierwszej edycji? Macie ustalony już jakiś główny event?
Jeszcze nie mamy ustalonego, dowiemy się tego prawdopodobnie po sobocie, napierw UFC Rio a później zajmiemy się tą sprawą. Ale to na pewno będzie coś dużego, jakaś duża walka.

Odnotowaliśmy informację, że Anderson może ponownie zmierzyć sięz Danem Hendersonem, jeżeli pokona Yushina Okami.
Bardzo bym tego chciał. Anderson musi jedynie wygrać.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o