Paulo Thiago: „Jestem w najlepszej formie kiedykolwiek.”

22 Sierpień 2011
0
Paulo Thiago: „Jestem w najlepszej formie kiedykolwiek.”

Jeżeli „UFC Rio” to nie jedna z najwspanialszych rzeczy jakie mogły się przydarzyć Brazylii w ciągu ostatnich miesięcy, to nie wiem co może być lepsze. Wyobraźcie sobie co czują Brazylijczycy wyróżnieni na karcie walk, dzięki której zaprezentują się szerzej przed własną publicznością, która rozgrzeje ich aplauzem do czerwoności. Dla jednych oznacza to więcej niż sześciopak Red Bulli pochłoniętych na raz, jednak dla innych może oznaczać totalną blokadę i stres. Zgadnijcie co czuje Paulo Thiago, policjant słynnej jednostki BOPE, która codziennie staje twarzą w twarz ze śmiercią w najgorszych favelach Rio de Janeiro.

Jesteś gotowy do akcji?
Czuję się dobrze. Odradzam się do mojej kolejnej walki, jestem gotowy do kolejnego wyzwania.

Jak przebiega finalna faza twoich treningów?
W chwili obecnej jest bardzo napięta, to już finałowa część treningów i tyle. Później zaczniemy zwalniać. Czuję się lepiej każdego dnia a kiedy ta chwila nadejdzie, będę gotowy i przyniosę zwycięstwo do domu.

16 tysięcy osób zgromadzonych żeby tobie kibicować. Jakie to uczucie walczyć na UFC w Brazylii?
Bardzo chciałem być częścią tej karty. Kiedy ogłosili, że będzie edycja UFC w Brazylii, bardzo tego zapragnąłem. Tak samo jak brazylijscy piłkarze chcą grać w reprezentacji. Bardzo liczyłem na tą szansę i dzięki Bogu, została mi ona dana. Będę walczył w Brazylii i jestem za to bardzo wdzięczny. Zrobię co w mojej mocy, aby godnie reprezentować Brazylię i przywieźć wygraną do domu.

Czy czujesz presję, wynikającą z faktu, że walczysz w rodzinnym kraju i wracasz po dwóch przegranych?
Czuję się w porządku, bardzo zmotywowany aby walczyć w domu. Chcę wygrać, ponieważ faktycznie przegrałem ostatnio, ale nie czuję z tego powodu presji. Jestem po prostu bardzo zmotywowany.

Czy zostałeś chwilowo zwolniony z BOPE, żeby móc trenować do tej walki?
Wciąż pracuję w jednostce, ale w danej chwili. Obecnie uczę w klasach, tak zwanych „ciało do ciała” (?). Dzięki temu jest mi łatwiej trenować. Do momentu w którym uczę jest ok, ponieważ w zasadzie trenuję techniki będąc tam i ucząc.

Na czym skoncentrowałeś swój trening?
Trenowałem wszystko, tak jak zawsze. Trenowałem parter, choć w zasadzie moje przygotowania kondycyjne były twardsze niż poprzednio, naprawdę mocno skupiliśmy się na tej części. Tak wiele szczegółów ma znaczenie, dlatego tym razem przyłożyliśmy się do przygotowań fizycznych, żebym nie nie stracił niczego jak już tam wejdę (do oktagonu).

Więc twierdzisz, że jesteś obecnie w najlepszej formie?
Tak mi się wydaje. Prawdopodobnie przeszedłem najlepsze przygotowania kiedykolwiek i jestem pewny, że jestem przygotowany.

Ktoś zna jeden powód żeby mu nie wierzyć?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o