UFC 134 w liczbach

28 Sierpień 2011
UFC 134 w liczbach

Wyjątkowo szybko mamy informacje o oglądalności UFC Rio, a także bonusach przyznanych zawodnikom. Liczby te są naprawdę imponujące.

Zaskakujący brak poddania wieczoru zaowocował tym, że bonusy za nokaut i walkę wieczoru wyniosły 100 tys. dolarów. Nokaut wieczoru powędrował do Minotauro, który niespodziewanie znokautował Brendana Schauba w pierwszej rundzie. Walką wieczoru wybrano zacięty pojedynek Edson Barboza vs. Ross Pearson.

14.000 biletów na HSBC arena zostało całkowicie wyprzedanych (w kilkadziesiąt minut), choć tak jak w Stanach Zjednoczonych widzieliśmy, że na samej gali komplet publiczności zebrał się dopiero na main card.

Co jednak najciekawsze i najbardziej imponujące, UFC Rio, transmitowane w publicznej telewizji obejrzało aż 30 milionów widzów, czyli 15% ludności kraju. To imponujący wynik, przebijający chociażby udział gal KSW w naszym rynku (także bardzo imponujący), a przecież UFC to nie jest krajowy produkt Brazylii. Świadczy to o wielkim rozwoju sportu i wydaje się, że mówienie o MMA jako drugim sporcie w tym kraju jest coraz bardziej rzeczywiste. Ceny reklam na następnym evencie w Brazylii pewnie drastycznie pójdą w górę.

Nie mamy jeszcze danych o PPV, pierwsze doniesienia mówią jednak o kolejnym sukcesie.

Komentarze

 • dantev

  Fajnie że Pająk nie odpierdolił cyrku tylko zrobił swoje… Przerażające są jego możliwości jeśli ma motywacje.
  Teraz to już chyba tylko GSP i emerytura. No i rewanż z Sonnenem. Nic ciekawego go już nie spotka. Kogo mógl to sponiewierał.

 • dsa

  Jon Jones by to wbił w ziemie

 • dsa

  jak dla mnie A.Silva z takimi zawodnikami jak Jones, Shogun, Q.Jackson,G. Mousasi, Jacare Souza miałby wielkie problemy – podobnie jak z R.Gracie chocby

 • F. Georgiew

  Powiem szczerze, że o ile mam ogromny respekt do umiejętności Andersona – jest po prostu niesamowity – to nie widzę go z innymi, którzy podchodzą do walki tak samo pewni siebie, jak chociażby Jones. Sekretem Andersona jest to, że narzuca innym swoje warunki, a od pewnego czasu wszyscy poza Sonnenem podchodzili do niego jak do jakiegoś nietykalnego idola, którego bali się zaatakować.

  Z wymienionych przez Ciebie zawodników dsa, szanse dawałbym tylko Jonesowi. Roger jest zbyt „sztywny”, to jeszcze nie ta klasa, inni albo mają za mały zasięg (Shogun), albo nie są aż tak utalentowani (Rampage). Jacare i Roger to jeszcze nie ta liga. GSP mógłby dać radę ze swoimi zapasami, chociaż moim zdaniem jego styl jest zbyt ostrożny. Henderson tak agresywny jak w walce z Fedorem byłby jakimś przeciwnikiem.

  Problem w tym, że ciężko jest wejść w taki mindset, w którym dziko atakujesz i idziesz na wymianę, kiedy przeciwnik jest tak spokojny i pewien siebie. I Silva doskonale sobie z tego zdaje sprawę.

 • bart

  UFC w Brazylii, kolebki (jak sama nazwa wskazuje) BJJ, a tu 0 poddań…
  mega ciekawe, nie prawda?

 • Rafał

  Anderson Silva to wspaniały fighter i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie 2 taki zawodnik! Ja osobiście chciałbym zobaczyć go w lightheavyweight w starciu w Jonem Jonsem, ale wcześniej rewanż z Belfortem. Vitor bardzo zasłużyl na ten tytuł i myślę, że jest jedym z niewielu, którzy mogliby uporać się z Pająkiem.

 • siwyszac

  Anderson to niesamowity zawodnik. Posiada poprostu talent, technikę i niesamowitą szybkość. Moim zdaniem nie ma nikogo w jego wadze kto mógłby z nim wygrać może jedynie Sonnen. Powinien byc rewanż z Sonennem a poźniej walka z GSP. Gdyby wygrał to powinien zdominować wagę ciężką bo najciekawsza i najtrudniejsza walka by była z Shogunem, Jonesem i Machidą. Chyba jedynie oni mogli by z nim wygrać co i tak nie jest pewne.