Demian Maia przed pojedynkiem z Jorge Santiago – wywiad

21 Wrzesień 2011
0
Demian Maia przed pojedynkiem z Jorge Santiago – wywiad

Jeszcze kilka lat temu Brazylijczycy otwarcie mówili, że nie są zainteresowani konfrontacją z rodakami na obcej ziemi. Zwłaszcza, że już wystarczająco się z nimi nawalczyli u siebie. Dzisiaj to UFC ustala reguły a zawodnikom pozostaje się dostosować, tym samym nastał koniec pewnej ery.
8-go października czeka nas rewelacyjnie rozpisane UFC 136 a w nim m. in. pojedynek „Jorge Santiago vs. Demian Maia”. Demian od momentu w którym pojawił się w UFC, okrzyknięty został sensacją BJJ. Niestety od pamiętnego UFC 95 w którym poddał Chaela Sonnena, nie byliśmy więcej świadkami ani jednego poddania z jego strony. Dzisiaj, Brazylijczyk obiecuje przywrócić do porządku równowagę pomiędzy BJJ a uderzeniami, w których zrobił ostatnio ogromny postęp.

„Wierzę, że Santiago nie będzie chciał walczyć ze mną w parterze. Nie wierzę, że sprowadzi mnie, aby popracować w parterze. Idę do tej walki świadomy, że może przenieść się na ziemię, ale jego game plan nie będzie na tym polegał, tak mi się wydaje.”
„Ewoluowałem w sferze wymiany uderzeń, ale MMA jest wielkim wyzwaniem i musisz wychwycić balans pomiędzy wszystkimi zmianami. Nie mogę kształtować boksu i zapomnieć o moim najmocniejszym punkcie, którym jest parter. Dlatego MMA jest tak kompleksowe. Muszę ewoluować we wszystkich kierunkach, ale nie mogę zapominać skąd się wywodzę – czyli z jiu-jitsu. Inaczej zatracę siebie.”

Nie wiem jak wy, ale ja w to wchodzę i czekam na ostre highlighty w wykonaniu Demiana i Jorge.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o