Koniec darmowych walk UFC na facebooku

20 Wrzesień 2011
Koniec darmowych walk UFC na facebooku

W jednym z wywiadów, prezydent UFC Dana White, powiedział, że wkrótce nie będzie można obejrzeć już darmowych walk eliminacyjnych za pomocą Facebooka.

„Przestaniemy nadawać na FB jak tylko zaczniemy z telewizją Fox, czyli w styczniu. Powodem dla którego robiliśmy to na Facebooku, był fakt, że nikt nie mógł zobaczyć tych pojedynków. Umieścilismy je więc na Facebooku jako opcję dla fanów, ponieważ kochamy dawać im więcej walk. Jednak fakt, że Fox chce przekazywać wszystkie walki, sprawi, że wszystkie będą teraz dostępne w telewizji.”

Posunięcie to może sprawić, że faktycznie, popularność UFC w Stanach wzrośnie ale za oceanem, czyli w krajach gdzie FOX jest niedostępny, może dojść do zahamowania wzrostu popularności.

Komentarze

 • Beier

  Z tego co wiem Fox jest w Polsce czyli w Europie pewno też. Ale nie wiadomo czy będą nadawane walki.

 • TD

  Miałem o to zapytać czy jest w PL. Ciekawe czy wobec tego będą transmitowali gale i u nas.

 • Leglocker

  Z tego co wiem to Fox w Polsce ma zupełnie inną ramówkę niż w USA. A walki na fejsie powinny być zablokowane tylko dla Ameryki, w innych krajach powinny być dostępne.

 • TD

  Skąd info o blokadzie tylko dla USA?

 • Leglocker

  Chodzi mi o to, że w USA undercard nie musi być puszczany na fejsie, gdyż każdy Amerykanin może włączyć tv i obejrzeć go na Foxie. Za to w innych krajach, gdzie nie ma Foxa (czyli wg mnie wszędzie poza USA i Kanadą), ludzie stracą możliwość oglądania prelimsów. Dlatego w krajach niemających dostępu do Foxa powinna być możliwość oglądania przez Facebooka. W USA – niekoniecznie.