Matt Horwich przed pojedynkiem z Materlą – wywiad dla MMAnews.pl

25 Wrzesień 2011
8
Matt Horwich przed pojedynkiem z Materlą – wywiad dla MMAnews.pl

Kwintesencja Matt’a Horwich’a w jednym zdjęciu…

Eddie Bravo powiedział o nim, że jest zawodnikiem, który prawdopodobnie ma najbardziej otwarty umysł w całym MMA. Niech nie zmyli Was zdjęcie powyżej. Matt Horwich to bardzo doświadczony i groźny zawodnik z rekordem 26-19-1, który jako jedyny poddał Thalesa Leitesa, zwyciężył również m. in. z Krzysztofem Soszyńskim, walcząc niemal we wszystkich, liczących się organizacjach MMA na świecie.

Z góry ostrzegam, Matt jest do bólu pozytywnym człowiekiem, który kocha otaczającą go rzeczywistość. W swoim życiu przeżył wiele, od życia na ulicy, przez wybór zostania muzykiem a zawodnikiem MMA. Pomiędzy treningami pisze poematy.

Nigdy nie powiedziałby złego słowa o kimkolwiek, nawet o swoim przeciwniku. Dlatego ciężko jest mi uwierzyć w wypowiedziane rzekomo słowa, iż 26-go listopada pokaże Michałowi Materli jego miejsce w rzędzie. Ale o tym przekonacie się czytając wywiad, który przeprowadziłem z Mattem Horwichem w czwartkowy wieczór.

Cześć Matt, jak leci?
Czuję się świetnie, kolejny piękny dzień w wieloświecie. Każdy nowy dzień to nowa przygoda, nowe możliwości. Ewoluuję mentalnie, duchowo i fizycznie.

Chciałbym zadać ci kilka pytań na temat nadchodzącej walki w Polsce. Jak się stało, że KSW skontaktowało się z tobą?
Cóż, mój menadżer, czyli moja żona, skontaktowała się z nimi jakiś rok temu i ostatnio odezwali się do mnie z propozycją walki. Jestem silnie zmotywowany żeby dla nich walczyć, to świetna organizacja, traktują zawodników naprawdę dobrze, płacą naprawdę dobrze i jestem zaszczycony, że będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Trenuję super ciężko, czuję się bardzo dobrze, planuję wrócić i rozwinąć się jeszcze bardziej mentalnie, duchowo i fizycznie.

Czy słyszałeś wcześniej o Michale Materli, twoim najbliższym przeciwniku?
Wiesz, nigdy nie dawano mi łatwych przeciwników, on ma w zanadrzu wiele technik, duszenia gilotynowe, balachy, kimury. To brzmi dla mnie jak bardzo dobre zestawienie, dwa ciała wymieniające próby skończeń niczym w rytm muzyki. To będzie piękny świat ze mną lecącym do Polski i walczącym o poddanie, spotykającym się z polskimi fanami.

Czy byłeś kiedyś wcześniej w Polsce?
Nie, to będzie mój pierwszy raz Polsce, dlatego tym bardziej wyglądam tego nowego doświadczenia.

Moje osobiste wrażenie jest takie, że walka u siebie w domu daje dużą przewagę. Będziesz teraz walczył na terytorium wroga. Czy zdajesz się podzielać tą tezę?
Kiedy walczę w rodzinnych stronach, gdzie są moi znajomi i rodzina, czuję bardziej komfortowo, ale było mi dane walczyć i pokonać wielu zawodników w ich rodzinnym mieście. Wygrałem z Jakem Rosholtem, świetnym zawodnikiem w Oklahomie, skąd pochodzi. Wielu zawodników z kolei ma problem walczyć u siebie, więc tak do końca nie wiem na ile ma to swoje naukowe znaczenie.

W jednym z oficjalnych wywiadów Michał Materla powiedział, że zamierza cię zaskoczyć uderzeniami lub techniką kończącą. Jaki jest twój plan na tą walkę?
Cóż, mój plan polega na ewoluowaniu i zaprezentowania lepszego poziomu z walki na walkę w każdym aspekcie sportu, zarówno w parterze, zapasach, uderzeniu. Mam nadzieję, że za sprawą Wielkiego Ducha [Great Spirit] ta walka będzie dla nas obydwu pomyślna. Mój plan będzie polegał po prostu na tym aby wygrać, tak jak zresztą i Michał, walczymy dla rodziny i bycia najlepszymi w tym, co robimy, trenuję super ciężko i jestem gotów by być może dać najlepsze zwycięstwo w swojej karierze, jeśli będzie ze mną łaska Największego Ducha.

Masz na koncie wiele walk, miałeś swoje wzloty i upadki, pasma zwycięstw i porażek. Jakie to miało, w twoim przypadku, przyczyny?
Wiesz, rywalizacja sportowa cały czas ewoluuje, uczestniczy w niej wielu wspaniałych zawodników. Miałem wiele wspaniałych wieczorów, takich jak np. bycie jedyną osobą, która poddała Thalesa Leitesa, jestem jedynie wdzięczny za takie wspaniałe momenty, myślę, że pokazałem najwięcej na ile było mnie stać dzięki łasce Emmanuela.

Walczyłeś dla wielu organizacji, czy jesteś zadowolony finansowo z oferty KSW?
Och tak, dali mi bardzo dobrą ofertę. To najwięcej pieniędzy od czasów, kiedy walczyłem w IFL [2008, przed debiutem w UFC], więc jestem bardzo wdzięczny KSW, traktują zawodników naprawdę świetnie. Wielkie dzięki dla nich, chcę dać w zamian jak najlepszy występ, jak wspominałem trenuję bardzo ciężko, by nie zmarnować tej wielkiej szansy, tak jak to było w IFL.

Rozmawiałem wcześniej z twoją żoną, mówiłeś, że pomaga ci w karierze, czym dokładnie się zajmuje?
Jest menadżerem, zajmuje się wynagrodzeniami, znajduje obiekty, w których trenuję, pomaga we wszystkim w życiu, jestem wdzięczny za posiadanie tak wspaniałej żony i przyjaciół, ten piękny świat, dziękuję Bogu za wszystko.

Z powodu twojego ogromnego doświadczenia, mógłbyś dać wszystkim początkującym zawodnikom jakąś radę?
Chciałbym radzić wszystkim amatorom i tym, którzy próbują podążać za swoimi marzeniami, pracujcie ciężko i sięgajcie gwiazd. Bóg dał nam wszystkim nieograniczony potencjał, dzięki któremu możemy dokonywać wspaniałych rzeczy. Myślę, że różnica pomiędzy bohaterami a wszystkimi innymi, polega jedynie na dokonaniu kilku właściwych wyborów życiowych. Do tego jeszcze trochę więcej ciężkiej pracy i trochę więcej pasji. Podążając za swoimi marzeniami inspirujemy innych aby lśnili i podążali za swoimi marzeniami, żyli z wiarą i odwagą. Możemy sprawić, że te wszystkie życia których dotkniemy, staną się lepsze.

Dziękuję za wywiad i życzę szczęścia w ringu. Wkrótce, na pewno zobaczymy się osobiście.
Świetnie, nie mogę się doczekać. Dziękuję bardzo.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

8
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
TojestOnmarcinDonwhiteWujekCiastoasdsa@oasda.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TojestOn
Gość
TojestOn
Offline

Matt..drugiej takiej osoby nie ma nie bylo i nie bd ^^ .. Nie da sie go zasapic .. mozna go nasladowac i brac go za autrorytet do nasladowania :>

marcin
Gość
marcin
Offline

Na wazeniu z Materla wygladal jak narkoman z MONARu hehe.Mam nadzieje ze to tylko zludne wrazenie.

Donwhite
Gość
Donwhite
Offline

Jak dla mnie ten koleś jest słaby , a ksw to dodatkowa wypłata i bite punkty dla materli który jest fenomenalnym chwytaczem .

WujekCiasto
Gość
WujekCiasto
Offline

No to chyba KSW tak najgorzej nie placi 🙂

asdsa@oasda.pl
Gość
asdsa@oasda.pl
Offline

Jak dla mnie ten wywiad to 1 wielka beka w jego wykonaniu. Koleżka Joe Rogana i Eddiego Bravo, więc wiadomo o co chodzi 😉

Zenobi
Gość
Zenobi
Offline

:O

Blade
Gość
Blade
Offline

Co za typ 🙂