Młodzieżowa Liga Spartanwear – czas na Judo!

04 wrzesień 2011
0
Młodzieżowa Liga Spartanwear – czas na Judo!

Wszyscy pamiętamy te „wspaniałe” dyskusje na forach internetowych, gdzie przedstawiciele kolejnych stylów przekrzykiwali się, która sztuka walki jest najskuteczniejsza. Związane z tym legendy można by zapisać w książkach, które ułożone na sobie prawdopodobnie sięgnęły by księżyca.
Dzisiaj pozostały już tylko wspomnienia, świat poszedł do przodu a zamiast dyskusji o wyższości „sztuki walki A nad sztuką walki B” mamy po prostu Mieszane Sztuki Walki. Organizatorzy piątej Młodzieżowej Ligi Spartanwear postanowili jednak wywołać ducha starych czasów.

W pierwszych edycjach przeważały formuły uderzane, w miarę kolejnych 50% zabrało MMA. Jak informują nas organizatorzy, w tej prestiżowej formule wreszcie wystąpi judoka, reprezentant Judo Kano Płock. Poniżej rozmowa z Panem Leszkiem Jarosińskim, założycielem klubu, trenerem i ojcem „debiutanta” w MLS 5.

Leszku, dlaczego dopiero teraz zgłaszacie się do Ligi Spartanwear?
Leszek Jarosiński: Konkretnie zgłasza się mój zawodnik i syn, 22-letni Michał, do walki grapplingu lub w MMA. Wynika to z jego chęci sprawdzenia się w innej formule. Michał już jakiś czas uczestniczy w zajęciach, które prowadzą do MMA, i to tu w Płocku.

Czy jako trener judo, jako szef klubu, widzisz w innych sportach walki zagrożenie?
Leszek Jarosiński: Widzę ogólny rozwój i wzrost popularności sportów walki! Myślę o tym inaczej, a mianowicie, że one nawzajem uzupełniają się, a potencjalnych ćwiczących wystarczy dla każdego klubu w Płocku. Każdy szuka swojej dyscypliny sportu, teraz ma większą ofertę, to moim zdaniem „wzmacnia” nas wszystkich i działa na korzyść całej branży.

Jaką ofertę ma Twój klub?
Leszek Jarosiński: Prowadzimy zajęcia dla osób w każdym wieku, od dzieciaków do weteranów. Dzieci, ośmiolatki zaczynają od zajęć ogólnorozwojowych, stopniowo przechodząc do „prawdziwego” judo.

Jakimi osiągnięciami możecie się pochwalić?
Leszek Jarosiński: Zawodnicy „Judo Kano” mają w dorobku medale z Światowych Igrzysk Sportów Walki, wiele miejsc medalowych na ogólnopolskich zawodach, również sukcesy na zagranicznych matach są naszym udziałem.

Od redakcji: Pan Leszek Jarosiński ma 3 dan w Judo, sukcesy na arenie krajowej i za granicą. Po dziś dzień bierze udział – i to z medalowymi efektami – w zawodach kategorii weteranów, dla osób powyżej 30 roku życia. Jest również sędzią klasy międzynarodowej. Jeśli nasze informacje czytają również rodzicie, to uwaga! Klub mieści się w Orlen ARENA, (wejście K7) Plac Celebry Papieskiej 1.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x