MMA na legalu

22 Wrzesień 2011
8
MMA na legalu

Potrzeba lat świetlnych i ciężkiej pracy, żeby nasz ukochany sport wyszedł z podziemi i w szerszym rozumieniu nie był kojarzony z ogolonymi na krótko Panami, o podejrzanych rysach twarzy i agresywnym zachowaniu. Nie martwcie się jednak, Rock&Roll, Elvis czy Beatlesi też byli uważani kiedyś za dzieci szatana.
Każdy dzień to nowe możliwości. Jak podają organizatorzy Amataorskiej Ligi MMA (ALLMA), trwają prace nad uczynieniem MMA bardziej „oficjalnym” sportem, z całą otoczką która towarzyszy zalegalizowanym sportom w naszym kraju.

Info ze strony organizatora (www.almma.pl):

Komisja MMA działająca pod Polskim Związkiem Ju-Jitsu uruchamia cykl oficjalnych zawodów MMA, który jest wynikiem współpracy dwóch największych federacji amatorskiego MMA: Polskiego Zrzeszenia Amatorskiego MMA pod przewodnictwem Szymona Bońkowskiego i Amatorskiej Ligii MMA (ALMMA), któremu przewodzi Sławomir Cypel.
Komisja w iście ekspresowym tempie jeszcze do końca roku 2011 chce przeprowadzić projekt, który obejmuje aż cztery duże wydarzenia. Trzy z nich są Mistrzostwami Polski w skali makroregionów i końcowa ostateczna impreza czyli oficjalne Mistrzostwa Polski w terminie grudniowym będą zwieńczeniem projektu. Ten cykl będzie największym wydarzeniem amatorskiego MMA w naszym kraju z uwagi na dotychczasowe powodzenie zawodów przeprowadzanych przez obie federacje. Obecnie będą one wsparte autorytetem Polskiego Związku Jiu-Jitsu i oficjalnymi strukturami Komisji MMA w jego ramach. Dodatkowo opracowane są klasy sportowe dla zawodników a najlepsi objęci zostaną stypendiami sportowymi.

Może to być przełomowy moment dla amatorskiego MMA, które we własnym zakresie prowadzi szereg różnych zawodów poczynając od lokalnych imprez klubowych po organizowanie Mistrzostw Polski w oparciu o współpracę klubów, trenerów a nawet zawodników. Coraz większa grupa klubów i liczba zawodników w klubach powoduje, iż chcą oni walczyć na poziomie amatorskim, by potem najlepsi przeszli do grona zawodowców. Przy tak kontaktowym sporcie jak MMA jest to w zasadzie wymóg chwili by wszelkie warunki do bezpiecznej rywalizacji miały w pełni profesjonalne i formalne ramy a ta inicjatywa daje takie gwarancje i podwyższa standardy bezpieczeństwa.

Kalendarz zawodów MMA na rok 2011:

– Mistrzostwa Polski Południowej ALMMA 14
08.10.2011 Bochnia, ul.Poniatowskiego 32

– Mistrzostwa Polski Wschodniej ALMMA 15
05,06.11.2011 Sochaczew, ul.Olimpijska 3

– Mistrzostwa Polski Północnej Amatorskiego MMA
26.11.2011, Olsztyn, ul. M. Lengowskiego

– Mistrzostwa Polski MMA
10-11.12.2011 Teresin, Aleja XX lecia 32

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mariusTDtomekF. Georgiew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marius
Gość
marius
Offline

Przykladem mialo byc.

marius
Gość
marius
Offline

PZJJ super wybor, mowimy o zwiazkach sportowych lesne dziadki, a Ci sa tego najlepszym przygladem.

tomek
Gość
tomek
Offline

F.Georgiew – też mi się wydaje, że to starsze pokolenie, które nie miało okazji jeszcze specjalnie zapoznać się z tym sportem tak sądzi. Ja widzę temat pozytywnie, chociaż oczywiście taka almma to bardzo dobra i potrzebna sprawa

tomek
Gość
tomek
Offline

TD, nic takiego nie miałem na myśli 🙂 Chciałem tylko zwrócić uwagę na błąd, który być może popełniłeś nieświadomie 🙂 Wasz serwis jest git, czytam niemal wszystko, więc luzuj szelki 😉 pozdrawiam

F. Georgiew
Użytkownik

To prawda.
Mnie inna rzecz tknęła – ja nie uważam, żeby MMA miało nadal taką opinię. Potwierdzają to negocjacje MMA Attack z TVN Turbo, obecność KSW w Polsacie, mnóstwo „normalnych” ludzi na treningach, popularność UFC w Stanach itd. Ten problem w zasadzie minął, jest problem ze starszym pokoleniem i ludźmi, którzy wyciągają wnioski o MMA na podstawie dwóch walk Pudziana („bójka w barze”), ale naprawdę jest już ok.

tomek
Gość
tomek
Offline

lata świetlne to określenie odległości, nie czasu