„Shogun vs. Tito Ortiz” lub „Shogun vs. Hendo”?

05 Wrzesień 2011
„Shogun vs. Tito Ortiz” lub „Shogun vs. Hendo”?

Niedawno pisaliśmy o planowanym, noworocznym evencie UFC w Abu Dhabi. W wywiadzie dla tatame.com, Eduardo Alonso – menedżer Shoguna, zdradził, że chodzą plotki o potencjalnej walce jego klienta z Tito Ortizem, właśnie na wspomnianym „UFC: Abu Dhabi”.

„Słyszałem pewne plotki na ten temat, ale póki co nie pojawiło się nic konkretnego ze strony UFC. Jeżeli zależałoby to wyłącznie od moich planów, walczyłby 31-go grudnia, byłoby świetnie. Bardzo chciałbym żeby wówczas walczył z z Tito Ortizem, zwłaszcza odkąd jest on ikoną MMA a wkrótce przejdzie na emeryturę.”
„Shogun nie miał szansy walczyć z Randym Couture, coś z czym Lyoto miał szczęście i przyjemność. To przyszło od Tito który wyzwał Mauricio osobiście, ale jesteśmy realistami. Pozostało nam jednak wyłącznie czekać. Każdy kto zna Shoguna wie, że on nie wybiera sobie przeciwników. Jesteśmy otwarci na dyskusję. Dla mnie, data 31-go grudnia jest ważniejsza niż nazwisko przeciwnika.”

Ponadto, w ostatnim programie „ESPN MMA Live” w którym gościnnie wystąpił Chael Sonnen, poruszono kwestię ewentualnego przejścia Dana Hendersona do UFC. Oczywiście potencjalnym przeciwnikiem miałby być właśnie Maurio „Shogun” Rua. Coś dla fanów starego, dobrego „Pride FC”.