Yoshihiro Akiyama schodzi do wagi półśredniej – chce trenować z GSP

04 Wrzesień 2011
Yoshihiro Akiyama schodzi do wagi półśredniej – chce trenować z GSP


„Ktoś widział moje szkła kontaktowe?”

Po trzech porażkach z rzędu, gwiazda japońskiego MMA Yoshihiro Akiyama, jeżeli chce pozostać w UFC, musi poczynić znaczące zmiany. Wie o tym również sam fighter, który po wielu komentarzach obserwatorów – iż jest „za mały” na wagę średnią – postanowił zejść kategorię wagową niżej. Mało tego, chciałby na stałe trenować z GSP.

Akiyama jest bardzo mocno zainteresowany wyjazdem do Montrealu i treningami w Tri-Star Gym z obecnym mistrzem kategorii pół średniej. Jego decyzja o zejściu do kategorii 170 funtów ma na celu tchnięcie nowego życia w dotychczasową karierę, która była mocno zachwiana jeszcze na moment przed trzecią porażką z rzędu, kiedy padł znokautowany przez Vitora Belforta.

Na cztery występy w największej, światowej organizacji MMA „Sexyama” zwyciężył tylko raz, za to trzy razy zdobywając bonus za walkę wieczoru. Zawodnik wciąż jest jednak niezwykle popularny w Japonii i prawdopodobnie UFC trzyma go głównie dlatego, że planuje wejść na rynek azjatycki.

Komentarze

  • aasw

    Źle ujeliscie ” trenowac gsp” to znaczy ze mialby byc jego trenerem, prawda jest taka że on chce trenować Z gsp. zostac jego uczniem.

    https://www.sherdog.net/forums/f2/akiyama-moving-170-a-1800581/

  • TD

    Wyjaśnienie jest bardzo proste… wirus „Chael Sonnen” pustoszy ostatnio internet w poszukiwaniu smacznych tekstów o MMA. Zeżarł nam „z”!