Bibiano Fernandes o zwycięstwie w Dream GP

04 Październik 2011
Bibiano Fernandes o zwycięstwie w Dream GP


Foto: mmafighting.com

Nie tak dawno temu zdarzyło mi się napisać kilka bardzo pozytywnych zdań o tym zawodniku pochodzącym z Brazylii, który ostatnio postanowił przenieść swój obóz treningowy do kanadyjskiego gymu u Matt’a Hume’a, gdzie trenuje między innymi Demetrius Johnson – niedoszły kandydat do pasa wagi koguciej UFC.

Bibiano zdecydował się na ten ciężki krok i wyjechał na czas przygotowań, pozostawiając rodzinę w rodzinnym kraju o czym opowiedział na łamach tatame.com. Rezultat? Sami widzieliście. Fernandes dosłownie rozjechał Takafumi Otsuka, zapewniając, że obie wygrane, ta z 2009 roku i kilka dni temu to nie przypadek.

„Każda walka to inna historia. Nie wierzę, że fakt iż pokonałem go już raz, daje mi jakąkolwiek przewagę. Jeżeli zmierzylibyśmy się ponownie, byłby to po prostu inny rezultat, to zależy od wielu czynników. Walki zawsze dają nam jakieś nowe doświadczenie. Czułem się bardzo dobrze przed walką, wiedziałem, że będzie chciał pójść na wymianę bokserską. Byłem na prawdę czujny i wiedziałem co robić, żeby nie zrobić z siebie głupka i pójść na wymianę. Studiowałem jego styl i wybrałem właściwy plan, dzięki Bogu.”

Kolejnym przeciwnikiem dla rewelacyjnego Bibiano może być rodak jego Rodolfo Marques, który również wygrał na ostatniej gali, pokonując Yusuo Saadulaev.

Komentarze