Jose Aldo: „Niech fani wiedzą, że ja zawsze idę po KO lub poddanie.”

06 Październik 2011
0
Jose Aldo: „Niech fani wiedzą, że ja zawsze idę po KO lub poddanie.”


Foto: tatame.com

Walka „Kenny Florian vs. Jose Aldo” wywołuje u mnie podobne emocje jak lizak otrzymany w nagrodę za dobre zachowanie, z okresu dzieciństwa. To pojedynek przez który na pewno nie usiedzę w swoim wygodnym krześle. W środku wywiad z dotychczasowym mistrzem wagi piórkowej UFC, Jose Aldo.

Kenny Florian ma większy zasięg niż ty i jest wyższy od twojego poprzedniego przeciwnika, Marka Hominicka. Czy to cię martwi?
W zasadzie to Mark jest mniejszy od Floriana, ale ma większy zasięg niż on. Walczyłem z Jonathanem Brookins, który jest większy niż każdy z nich, był leworęczny, więc to w zasadzie ta sama gra. Moi najwyżsi sparring partnerzy, jak Leo Santos czy Luis Cane, próbują zachowywać się tak jak Kenny. Sprowadziłem również olimpijskiego boksera, Davi. Diego Nunes walczył z Florianem i zdradził mi kilka rzeczy o nim, które powinienem wiedzieć. Powiedział mi, że Kenny jest doiadczonym zawodnikiem, który jest spokojny i czeka na właściwy moment.

Czy uważasz, że dobrym sposobem na zminimalizowanie jego zasięgu będzie uderzać go low kickami?
Całkowicie. Będę kopał go po nogach i wtedy się zacznie jak już go będę miał, a wiesz co się wtedy stanie? (śmiech)

BJ Penn, czarny pas BJJ znalazł w jiu-jitsu sposób na pokonanie Floriana, poddając go zza pleców. Wierzysz, że będziesz miał przewagę w tej płaszczyźnie?
Tak właśnie wierzę. Z mojego punktu widzenia, moje jiu-jitsu wystarczy żeby powalić Kenny’ego i być wyciągnąć coś z tej pozycji. Jest bardzo dobry będąc u góry, ale kiedy leży na plecach, nie robi nic, jedynie uderza łokciami i trzyma zamkniętą gardę. W momencie w którym ją otwiera, przeciwnik zyskuje przewagę. Trenowałem sporo i jestem mocny w każdej sytuacji. Nie ma dla mnie znaczenia jeżeli będzie chciał pójść na wymianę, zrobię to. Jeżeli zejdziemy do parteru, dla mnie OK.

W czym wg ciebie jest najgroźniejszy?
Ma spore doświadczenie i nie mogę nie docenić jego łokci, ponieważ to coś co używa często i jest w tym dobry. Poza mocnymi kopnięciami, ma mocne wysokie kopnięcie. Muszę być czujny na te triki, jednak jestem pewny, że je zblokuję.

UFC planuje zorganizować event w twoim rodzinnym mieście Manaus. Po tym jak opuściłeś kartę UFC Rio, nie przegapisz szansy po raz drugi…
Nie było mnie na UFC Rio i nie zamierzam przegapić tej kolejnej możliwości. Jeżeli faktycznie się tutaj odbędzie, jako rdzennego mieszkańca Manaus, nie może mnie zabraknąć w rozpisce. Muszę na niej być i możesz być pewny, że przełamię wszelkie bariery w tej walce.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o