KSW 17 – Paulo Filho na 100% z Mamedem Khalidovem

03 Październik 2011
KSW 17 – Paulo Filho na 100% z Mamedem Khalidovem

Ostatnie kilka dni to stan zawieszenia, które miało wyjaśnić, kto będzie ostatecznym przeciwnikiem dla Mameda. Przedwczesne plotki ze strony Brazylijczyków, w których wyjawiono, że chodzi o Paulo Filho, znalazły jednak swoje potwierdzenie i dziś już wiemy, że to właśnie ten mocny grappler (22-4-2), trenujący na co dzień w Brazilian Top Team, stanie przed niełatwym zadaniem w starciu z naszym rodakiem o czeczeńskich korzeniach.

Jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy o całej sytuacji z organizatorem Konfrontacji Sztuk Walki i dzisiaj odświeżyliśmy tą kwestię. Porozmawialiśmy o tym dlaczego Paulo Filho i kim jeszcze był tajemniczy, drugi zawodnik, który stawiany był jako potencjalny przeciwnik dla aktualnego mistrza wagi średniej KSW.

W zeszłym tygodniu pytałem o przeciwnika dla Mameda. Z naszej rozmowy wynikało, że pod uwagę bierze się Paulo Filho i jeszcze kogoś, o kim często mówiono w mediach. Czy teraz, kiedy znamy już nazwisko przeciwnika, możemy dowiedzieć się kim był ten drugi fighter? Czy to był Thales Leites?
Martin Lewandowski: To nie był Thales Leites, ponieważ Thales ma jakąś poważną kontuzję, która wykluczyła go na bardzo długo. Tym tajemniczym zawodnikiem był Hector Lombard. Powodem dla którego nie wybraliśmy Hectora była kwestia organizacyjna, tj. data, miejsce, itp.

Czy nie obawiacie się, że Paulo nie dotrzyma kontraktu i np. nie zjawi się w dniu walki, tak jak miało to miejsce w przeszłości?
Martin Lewandowski: Słyszałem coś o tym. Problem polega na tym, że zawodnicy ci to nie są biznesmeni, często nie respektują kontraktów i nie czują się odpowiedzialni za ich zrealizowanie. Myślę, że oni tam jednak są na tyle poważnymi ludźmi, że w razie czego, zorganizowaliby przynajmniej jakieś dobre zastępstwo. Oczywiście konsekwencje dla zawodnika również są, choćby w takiej postaci, że my nie zrealizujemy naszej części kontraktu.

My w redakcji także liczymy na ten pojedynek. Wreszcie ktoś, kto jest w stanie zagrozić parterowym zdolnościom Mameda, dzięki czemu będzie to prawdziwy test dla naszego zawodnika nr 1 w Polsce.

Komentarze