Oficjalne stanowisko KSW w sprawie Paulo Filho

19 Październik 2011
Oficjalne stanowisko KSW w sprawie Paulo Filho

W wyniku małego zamieszania związanego z sytuacją zdrowotną Paulo Filho, niezwłocznie chwyciłem za telefon i zadzwoniłem do Martina Lewandowskiego, celem przekazania Wam zdroworozsądkowego stanowiska, zanim powstaną kolejne teorie spiskowe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. W środku rezultat rozmowy telefonicznej.

Chciałbym prosić o rzucenie trochę światła na sytuację z Paulo Filho. Na pewno dotarła do Was wiadomość, że Brazylijczyk przedawkował leki psychotropowe i wylądował w szpitalu. Czy macie jakiś plan awaryjny, gdyby jego stan uniemożliwił mu start w pojedynku z Mamedem Khalidovem?

Martin Lewandowski: Oczywiście całą sprawę poznałem jeszcze na kilka dni przed tym, jak napisano o niej w Polsce. Filho miał problemy z lekami, miał je już w przeszłości, ale z tego co słyszałem, łatwo z tego wyszedł.
Jeżeli spojrzeć na jego całokształt, jako zawodnika MMA, można łatwo zauważyć, że w 2010 roku walczył cztery razy, tak samo w 2011 a starcie z Mamedem będzie piate. Mówimy tu więc o zawodniku czynnym, który cały czas walczy. Trzeba zrozumieć, że niemal każdy zawodnik cierpi na jakieś kontuzje lub inne dolegliwości, więc ta wiadomość nie była dla nas niczym zaskakującym. Są różne źródła tego newsa, dlatego my spokojnie czekamy na dalszy rozwój sytuacji.
Jego menedżerowie zapewniają nas, że Paulo jest gotowy i będzie walczył 26-go listopada na KSW. Nie wiadomo czy kiedykolwiek dowiemy się co i jak było naprawdę, ale dla nas najważniejsze jest, że przyjedzie i będzie walczył.
Siedzę w tym biznesie od dawna i nie wiem dlaczego, ale w MMA bardzo często zdarzają się podmianki, w boksie takie sytuacje to rzadkość. Na pewno rozumiemy rangę tego pojedynku i w razie czego, nie moglibyśmy zestawić z zawodnikiem gorszym niż Filho. Oczywiście mamy „awaryjne” zastępstwo, jednak póki co nie ma w ogóle o czym mówić, bo nie ma powodu się martwić.”

MMAnews nie śpi, MMAnews czuwa!

Komentarze

 • a.

  Każdy zawodnik cierpi na jakieś kontuzje czy dolegliwości, a my po prostu umożliwiamy tym ludziom robienie tego, co kochają. :)))

 • WujekCiasto

  Koles lyknal 60 tabletek rohypnolu-czyli silnego psychotropu i nie ma o czym mowic???Przeciez to byla proba samobojcza!I niby my mamy uwierzyc ze na siedemnastke ten gosc bedzie w formie???Brawa dla redakcji za tak szybki artykul.Pozdr

 • saper

  To nie była żadna próba samobójcza tylko przez przypadek całą fiolkę połknął po treningu taki był podniecony przed starciem z Mamedem :)))

 • KnockOut

  Od początku byłem przeciwny takiemu zestawieniu. Filho nie jest na dzień dzisiejszy żadnym rywalem dla Mameda. Z mojego punktu widzenia będzie to wyglądało w ten sposób że znany niegdyś brazylijski chwytacz przyjedzie do kraju zwanego Polską po duży pieniądz, nie przygotowując się specjalnie do walki (podobnie jak w przypadku Irvina). Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem że przyjedzie po pieniądz „szybki” bo chyba nikt (włącznie z nim) nie sądzi że może wyjść zwycięsko z tej potyczki.

 • Zenobi

  W boksie mieliśmy dopiero Diablo, który zrobił to samo.

  Podmianki w MMA są z oczywistych przyczyn. Przecież w boksie robią siłownię, kondycję i uderzenia łapami. Nie ma skrętówek, podhaczania wszystkich kończyn wszystkimi kończynami itd. No i kasa większa, praca stabilineisjza.

 • Kamil

  Czeka nas szybka walka. Mamed rozjedzie go w pierwszej rundzie. Ten gosc jest bez formy a wlasciciele KSW na sile staraja sie przekonac ze jest inaczej. Powinni czym predzej zmienic przeciwnika.

 • krzysiek

  Szybko powinni zacząć „walkę” o zakontraktowanie Santiago na kolejne KSW dla Mameda ;]

 • pavulon

  Kang tylko czeka na ofertę 🙂

 • WujekCiasto

  Na tatame jest wywiad z Filho,w kontekscie tego wywiadu nie ma najmniejszego sensu zeby walczyl na KSW.Lapcie linka
  https://www.tatame.com/2011/10/19/Paulo-Filho-says-hell-retire-after-fighting-Mamed-Khalidov-Im-done