Szczwani bracia Emelianenko a problem Strefy Walk

25 Październik 2011
7
Szczwani bracia Emelianenko a problem Strefy Walk


Plakat fajny, ale mocno nieaktualny…

Chciałoby się powiedzieć staropolskie: „A nie mówiłem?” Po zastanowieniu przyznam, że jednak nie chciałoby się… zamiast tego życzyłbym sobie, żebym jako fan MMA, został zaskoczony świetnymi walkami, wartką akcją i perspektywami organizacji „Strefa Walk”. Na oficjalnej stronie strefawalk.com.pl, organizatorzy przyznali, że na gali, która odbędzie się w ten weekend, zabraknie atrakcji wieczoru – Alexandra Emelianenko.

Oto treść oświadczenia:

Z przykrością niestety musimy poinformować o fakcie zdjęcia z walki wieczoru na gali Strefa Walk „Starcie Polsko – Ruskie”, która miała się odbyć 28-go października 2011 roku w Warszawie, Aleksandra Emelianenko i jego zmiany na innego rosyjskiego zawodnika, którego nazwisko podamy jeszcze dziś. Powodem tej tej decyzji jest skandaliczne matactwo jakiego dopuścił się Aleksander Emelianenko wobec organizatorów gali, polskich fanów, a nawet rosyjskiego Ambasadora, którego w zeszłym tygodniu zapewniał, że przyjedzie i będzie walczył.

Zgodnie z kontraktem jaki organizacja zawarła z Aleksandrem Emelianenko i jego AE Team, zawodnik otrzymał z góry połowę gaży za występ przed 25-tym sierpnia, co było kwotą 40 tysięcy dolarów z 80 tysięcy w kontrakcie. Pozostała kwota miała być uiszczona w terminie późniejszym. Aleksander podpisując kontrakt w rozmowach z organizatorami określił koszt każdego zawodnika rosyjskiego na 10 tysięcy dolarów, twierdząc, że tyle kosztują i takie są ceny rynkowe. Organizatorzy przystali na ówczesny skład. Po 25 sierpnia i przyjęciu pieniędzy Emelianenko i jego 23 letnia managerka Irina Staroverova, jednostronnie przysłali nowe nazwiska zawodników twierdząc, że trzej inni w jednym czasie doznali kontuzji.

Dodatkowo Aleksander w całą sytuację wmieszał swojego brata Fiodora informując na konferencji prasowej 25 sierpnia, że Fiodor przyleci z nim i jako gość honorowy będzie go wspierał podczas występu. Powiedział to polskim mediom i zapewnił organizatorów, że to pewna wiadomość i można ją dystrybuować. Po 25 sierpnia mailowo i telefonicznie managerka poinformowała, że za przylot Fiodora organizatorzy muszą im zapłacić dodatkowe 10 tysięcy dolarów oraz zapewnić przelot klasą biznesową i hotele oraz odpowiednią dla takiej gwiazdy obsługę.

Organizatorzy zapytali czy posiada uprawnienia do rozmów w imieniu Fiodora, na co Irina Staroverowa zapewniła, że: „jest to brat Aleksandra i Aleksander to załatwia, więc nie ma powodu do obaw”. Organizatorzy zaliczkowali to kwotą 2 tysięcy dolarów przekazanych managerce w dniu 21 października. W międzyczasie podczas negocjacji Aleksander i jego sztab zgodzili się mailowo na obniżkę stawki za nowo desygnowanych zawodników AE Team o 20 tysięcy dolarów ujawniając, że płacą im tylko po tysiąc dolarów! Pozostałą kwotę 22 tysiące, czyli razem 62 tysiące dolarów, Aleksander i Irina Staroverova chcieli odebrać jak najszybciej czyli w przeddzień konferencji prasowej w rosyjskiej ambasadzie (21 października), bo inaczej nie wystąpią na niej, i ją otrzymali w warszawskim hotelu „Novotel”, w godzinach wieczornych. Za przylot na konferencję do ambasady organizatorzy zapłacili tylko za same bilety 11 tysięcy złotych, ponieważ Aleksander leciał z Amsterdamu, a jego managerka z St. Petersburga, a dodatkowo zażądała swojego tłumacza, którym okazał się po przylocie jej partner życiowy, który nie znał języka polskiego i organizatorzy musieli ściągać swojego tłumacza. Po powrocie do St. Petersburga i Amsterdamu organizatorzy otrzymali mail z żądaniem dodatkowych 29 tysięcy dolarów i groźbą, że Aleksander nie wystąpi na gali, jeśli pieniądze nie zostaną przywiezione do Amsterdamu lub St. Petersburga. W dopisku mailowym Irina Staroverova określiła, że jest to kara za wcześniejsze twarde negocjacje w sprawie zawodników.

Na taki sposób rozmowy i takie warunki, które były szantażem, organizatorzy nie mogli się zgodzić i określili ostateczny czas najpierw na godzinę 14.00 dnia 24 października, a potem na godzinę 9.00 rano następnego dnia i jednoznaczną deklarację czy przyjeżdżają czy odmawiają występu. Dokładnie o 9.00 polskiego czasu na oficjalnej stronie www.emelyanenko.com ukazało się oświadczenie Aleksandra Emelianenko o tym, że nie weźmie udziału w gali z nieprawdziwymi informacjami o niespełnieniu jego żądań finansowych i serią bzdur.

Organizatorzy nie mają nic do ukrycia przed fanami w tej sprawie i posiadają korespondencję mailową z jego sztabem (p. Irina Staroverova) wraz informacjami i żądaniami o tym, że Aleksander przyjął pieniądze oraz faktem, że żądał wyłącznie gotówkowych rozliczeń, przewożenia pieniędzy przez granicę by uniknąć zapłacenia podatków w swoim kraju. O wszystkim organizatorzy poinformowali Ambasadora Rosji w Polsce, który był wstrząśnięty zachowaniem swojego rodaka i próbował dodzwonić się do niego tak jak i do jego managerki, ale nie udało mu się to mimo wielokrotnych prób do godziny 11.00. Tym nie mniej ambasada wsparła organizatorów w tej całej sytuacji i obiecała pomoc ze wszelkimi konsekwencjami dla rosyjskiego zawodnika.To co jest najbardziej przykre to fakt, że rosyjska ambasada zaangażowała się w promocję tego eventu, a Aleksander gorąco zapewniał Ambasadora o tym, że będzie walczył i wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Jest to wystawienie na szwank reputacji swojego kraju, a o wielkim patriotyzmie zapewniał Emelianenko wszem i wobec. Niestety jest to człowiek nieodpowiedzialny, bazujący w większości na legendzie swojego brata, na którym stara się wulgarnie zarobić pieniądze, co jasno pokazuje ta sytuacja.

Organizatorzy informują, że mimo to gala się odbędzie i poza Aleksandrem Emelianenko cały skład rosyjskich zawodników pojawi się w Warszawie na hali „Torwar”. Rosyjscy zawodnicy są zbulwersowani zachowaniem Aleksandra oraz ujawnionymi szczegółami. Propozycję na walkę wieczoru organizatorzy poprzez kontakt z jednym z najbardziej znanych promotorów w Europie złożyli Sergeyovi Kharitonovowi, ale jeśli nie będzie on gotowy mają zawodnika, który zastąpi Aleksandra Emelianenko. W Rosji nie brakuje zawodników, którzy chcą ratować honor rosyjskiego MMA. Dodatkowo organizatorzy podtrzymali propozycję przyjazdu dla Fiodora Emelianenko i w tej sprawie trwają negocjacje.

Na koniec chcemy przeprosić za wynikłe perturbacje i naiwną wiarę w to, że Aleksander Emelianenko widzi cokolwiek innego niż pieniądze w swoim podejściu starając się zarobić na wszystkim nawet na swoim bracie. Kilkakrotnie przestrzegano nas przed inwestowaniem w niego jako twarzy naszego eventu i organizacji. Najlepszym dowodem jest fakt jego pobytu w Holandii, pokazywaniu się na meczach i treningach w tym kraju. Dwa miesiące wcześniej ta sama osoba twierdziła, że cyt: „Holandia to kraj prostytutek i pedałów a każdy kto tam ćwiczy jest taki sam”. Te słowa padły w odniesieniu do Sergeya Kharitonova, który z godnością reprezentuje Rosję na światowych arenach i za którym Aleksander powinien nosić torby. Właśnie Sergey był pierwszym, który ujawnił i miał odwagę powiedzieć to co dziś się potwierdziło. Będzie ogromną nobilitacją dla nas gdyby właśnie Sergey Kharitonov przyjął wyzwanie w obronie honoru rosyjskiego MMA i wystąpił w piątek. Dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Aleksander Emelianenko dostał od nas szansę po kompromitacji jaką była przegrana z Peterem Grahamem w ubiegłym roku, wyrzuceniu go z organizacji ProFC i serii skandali w rosyjskiej prasie. Dziś możemy powiedzieć jedno: Aleksander Emelianenko to przeszłość w MMA. mamy nadzieję że niezawisły Sąd to potwierdzi a fanów prosimy o wsparcie i trwanie przy nas.

Organizatorzy:
Paweł Wolski
Aleksander Mikołajczak

Sprawdza się moje pielęgnowane przekonanie, że na MMA niezwykle ciężko jest zarobić o czym świadczą nieliczne jednostki. Nigdy nie organizowałem gali, ani też nie zamierzam, nie znam kulisów Strefy Walk ale jakbym mógł prosić Panów organizatorów, to jednak niech wzorują się na sprawdzonych, amerykańskich wzorcach. Oni jedyni wychodzą na MMA na plus.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BorutaF. GeorgiewVEWKnockOutmarius Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Boruta
Gość
Boruta
Offline

Dostałem info, że impreza odwołana.

Boruta
Gość
Boruta
Offline

Powiem tyle. Albo to jest kit, albo pokaz największego partactwa organizatora z jakim się spotkałem.

F. Georgiew
Użytkownik

a tak w ogóle to: looooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

F. Georgiew
Użytkownik

Na ładne oczy się nie podpisuje nic, a już na pewno nie z ludźmi o słabszej reputacji. Zachowanie mocno lamerskie, może też się odbić na samym Fedorze.

VEW
Gość
VEW
Offline

Ale żenada…

Nie wiadomo jak było naprawdę, ale wydaje mi się to w miarę prawdziwe.

Teraz Strefa ma problem…

KnockOut
Gość
KnockOut
Offline

Nie wiem jak cała ta sprawa wygląda od kuchni ale jedno jest pewne – organizatorzy mają nie lada problem i nie chciałbym być teraz w ich skórze. Co by nie mówić – to oni są odpowiedzialni za to wydarzenie a brak na nim frontmana (Emelianenki) to niesamowita lipa

marius
Gość
marius
Offline

Wiekszosc organizacji rzuca sie na wielkie hale, probuja sciagac wielkie nazwiska a pozniej konczy sie klapa np FAL, IFF i polskie gale BOTE wszystkie mimo szumnych zapowiedzi nic wielkiego niezdzialaly.