Trener Hendersona o pojedynku z Shogunem: „Nie zmienimy stylu Hendo.”

15 Październik 2011
Trener Hendersona o pojedynku z Shogunem: „Nie zmienimy stylu Hendo.”

Podczas gdy fani czekają na starcie „Mauricio Rua vs. Dan Henderson” (UFC 139), Tatame.com przeprowadziło ekskluzywny wywiad z Gustavo Pugliese, trenerem odpowiedzialnym za ostrzenie stójki Dana Hendersona. Pomimo obywatelstwa, brazylijski trener podchodzi do swoich obowiązków odpowiedzialnie, będąc pewnym zwycięstwa Hendo. Oto, co Gustavo powiedział na łamach tatame.com o wyżej wspomnianym starciu.

„Podczas oglądania ostatniej walki Shoguna, wykryłem kilka wad w jego stójce. Boks Shoguna nie jest tak naprawdę rozwinięty. Jedyne co robi, to napiera do przodu i próbuje znaleźć odpowiedni kąt z którego będzie mógł trafić przeciwnika. Ponieważ nie jest za bardzo techniczny, bardzo dużo się porusza. Walcząc z takim zawodnikiem jak Dan Henderson, który wie kiedy skontrować, to będzie bardzo niebezpieczna taktyka dla Mauricio. Ten jednak ma bardzo ciężkie ręce, dlatego Dan również będzie musiał uważać.”

Zapytany o taktykę, nie ukrywał, że tak naprawdę będzie podobna do wielu poprzednich walk Hendo.

„Nie zmienimy stylu Hendo, ale popracujemy nad niektórymi szczegółami, które mogą zaskoczyć Shoguna. Nie ma żadnego sekretu w tym, że Dan kończy swoje walki, dlatego moją pracą będzie przygotować go właściwie, aby użył swojej najmocniejszej broni – jego prawej ręki. Oczywiście, Dan skorzysta ze swoich zapasów będąc w klinczu. To będzie bardzo istotne, aby używał różnych narzędzi do zmęczenia Shoguna.”

Jednym z powodów dla których Dan Henderson odszedł z UFC, był brak możliwości rewanżu z Andersonem Silvą. Wracając do największej organizacji MMA, Amerykanin prawdopodobnie będzie kolejny po Chaelu Sonnenie, który stanie przed tą szansą.

Komentarze

  • gumtree

    A ja cos czuje ze jednak nie bedzie takiego zestawienia (Silva vs Hendo). Bardziej prawdopodobny jest Hendo vs Sonnen 🙂 To bylby miod! Dwoch najlepszych zapasnikow WAR! 😀