Vinny Magalhaes o Fedorze i treningach za darmo: „Legenda to za mało…”

18 Październik 2011
2
Vinny Magalhaes o Fedorze i treningach za darmo: „Legenda to za mało…”

Kilka tygodni temu, w internecie przewinęła się informacja, że Fedor zamierza ściągnąć dodatkowych sparringpartnerów przed walką z Jeffem Monsonem. Dosłownie kilka dni przed obroną pasa M-1, mmamania.com opublikowała ciekawy wywiad z Vinnym Magalhaesem. Brazylijczyk jasno i wyraźnie wyjaśnił swoje stanowisko względem Fedora. Albo M-1 zapłaci, albo nici z jego pomocy podczas przygotowań. Oto fragment wypowiedzi.

„Zadano mi to pytanie dzisiaj już kilka razy. Nic jeszcze do mnie nie przyszło, słyszałem jedynie plotki, jakoby głównodowodzący M-1 chciał sprowadzić mnie do Holandii, abym mógł trenować z Fedorem. Poprzednim razem taka sytuacja również miała miejsce. Mój menedżer próbował z nimi negocjować i na początku zgodzili się, ale kiedy już miało dojść do sedna, powiedzieli, że sporo zawodników z chęcią potrenuje z Fedorem za darmo, tylko dlatego, że jest legendą. Ja na to, że nie mogę wyjechać na 3 tygodnie, pozostając bez pracy. Muszę płacić rachunki. Mój syn miał wówczas 2 lub 3 miesiące. Nie mogłem trenować za darmo. Skończyło się więc na tym, że nie pojechałem.”
„Tym razem będzie tak samo. Jeżeli nie opłacą mojego pobytu, wówczas nie jadę. Nie chodzi w tym wszystkim głównie o pieniądze, ale jeżeli ja nie będę pracował w Xtreme Couture i moje zajęcia będą wstrzymane, zostawię moją rodzinę a wolałbym móc ich utrzymać. Muszę wiec być wynagrodzony. Miejmy nadzieję, że uda nam się wynegocjować rozwiązanie. Jeżeli jednak postanowią mi nie płacić, wówczas nie jadę.”

Mam to uczucie, że w umysłach niektórych osób, trening wciąż jest „jedynie” formą rekreacji więc dlaczego jeszcze za nią płacić. To nie pierwszy taki wyskok M-1 i na pewno nie ostatni, choć oczywiście w takich sytuacjach, prawda leży gdzieś po środku.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CEMAZETSpecnaz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
CEMAZET
Gość
CEMAZET
Offline

Doskonale rozumiem VMa…

Fiodor biedny nie jest, albo on i jego management poważnie zainwestują w jego rozwój, albo będzie klapa. Przecież jak mówi VM wszystko kosztuje, ludzie od Fiodora chyba myślą, że wystarczy – jak mówi tytuł legenda i ludzie sami zbiorą się aby z nim trenować.

Szczerze współczuję takiej postawy, to jest strzał we własną stopę, bez inwestycji i ryzyka nie ma co mówić o zarobkach.

Specnaz
Gość
Specnaz
Offline

Za takie sparingi sie płaci proste to normalna sprawa ma dzieci a dzieci kosztują i bilety i jedzonko hhah .