Chris Leben zawieszony na rok, nie przeszedł testu na leki przeciwbólowe

29 Listopad 2011
Chris Leben zawieszony na rok, nie przeszedł testu na leki przeciwbólowe


a propos kart sędziowskich, oto skan, który redakcja dostała pięć minut po walce na UFC 138

Kiedy Chris Leben tłumaczył swój przeciętny występ na UFC 138, zrzucał całą winę na konieczność zbicia dużej ilości wagi. Jak się jednak okazuje, mogło być to spowodowane przedawkowaniem środków przeciwbólowych, których obecność wykryto w jego organizmie, a dziś ogłoszono jego roczne zawieszenie w Zuffa.

To drugi raz, kiedy „Crippler” zostaje przyłapany przez komisję, poprzedni miał miejsce na UFC 89, kiedy wykryto w jego organizmie stanozolol, popularny steryd, znany częściej pod nazwą „winstrol”. W międzyczasie był także zatrzymany za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Chris to świetny fighter, dający emocjonujące walki, ale potrzebuje najwyraźniej pomocy od kogoś mądrzejszego, kto nie jest wplątany w jego kłopoty i może do niego wyciągnąć pomocną rękę.

Czas sprawdzić ile jest warte powtarzanie Dany o chronieniu swoich zawodników pod kątem fighterskiej emerytury? Najwyraźniej, powiedział już o tym zresztą Dana.

Lubię Chrisa i chcę, żeby szło mu dobrze. Niestety, opierając się na jego czynach, został zawieszony na rok. Jeśli potrzebuje profesjonalnej pomocy, będziemy tam dla niego. Chcemy żeby odnosił sukcesy nie tylko w octagonie, ale też życiu osobistym.

Chris przyjął spokojnie swoje zawieszenie, akceptuje je w pełni i przeprasza swoich fanów, którzy wspierają go od pierwszego „The Ultimate Fightera”.

Komentarze

  • TD

    So You wanna be an ultimate fighter?Pomyśl dwa razy…