Dana White o Pucharze Świata zwycięzców „The Ultimate Fightera”

03 Listopad 2011
Dana White o Pucharze Świata zwycięzców „The Ultimate Fightera”

Odkąd oficjalnie ogłoszono TUFa w Brazylii, podpisano wielką umowę z FOX, a także ogłoszono kilkadziesiąt gal UFC na 2012 rok, wydaje się, że dla Dany White’a i braci Fertitta nie ma już żadnych ograniczeń. W tej chwili to nie budżet i brak wsparcia fanów są ograniczeniem, a jedynie konieczność wychodzenia z kolejnymi trafionymi pomysłami. Jednych z nich mogłoby być zorganizowanie kilku edycji TUFa w różnych regionach świata jednocześnie, a następnie zestawienie zwycięzców w czymś na wzór Pucharu Świata. Jak mówi Dana, marzy o tym od pięciu lat i wszystko wskazuje na to, że możemy się tego doczekać w nie tak odległej przyszłości. Co interesuje nas najbardziej, to nawet nie fakt, że zobaczylibyśmy kilka edycji w tym samym czasie, co powrót do turniejowej formuły z początków MMA i vale tudo.

Komentarze

 • pavulon

  a co na to komisje nakładające czasowe ograniczenia po walkach ?

 • F. Georgiew

  Trudno mówić o komisjach w sprawie tak luźnego póki co pomysłu. Poza tym nie widzę problemu, zwycięzcy czekają i robią finał finałów po jakimś czasie.

 • Blade

  Brazylia, USA i pewnie Europa (czytaj – ANGLIA), czwarty TUF może Japonia, albo AbuDhabi… 4 strony świata to max co może z tego być 🙂

 • F. Georgiew

  Australia + Filipiny, Europa – nie zapominajmy o Niemczech i Szwecji, Brazylia i USA. Plus potencjalnie Japonia. Może nawet pięć by się wykrzesało, choć cztery zapewniają turniejowy format.