Junior dos Santos celuje w medal olimpijski w boksie?

22 Listopad 2011
Junior dos Santos celuje w medal olimpijski w boksie?

W Sao Paulo odbyła się wczoraj konferencja prasowa, na której obecny był między innymi Junior dos Santos. Padało mnóstwo różnych słów, które słyszeliśmy już wszyscy dziesiątki razy, ale jedna informacja zwróciła naszą szczególną uwagę – wypowiedź Juniora o tym, że być może wystartuje w boksie na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku.

Wypowiedź ta być może nie wydaje się zbyt prawodopodobna, ot takie powiedzenie a’la GSP o starcie w olimpijskich zapasach. Jednak trochę inaczej zaczyna to wyglądać, gdy spojrzymy na miejsce, w którym odbędzie się to święto sportu – Rio de Janeiro.

Junior tak mówi o swoim treningu boksu:

Mój trening zaczyna się i kończy na boksie. Jestem już przyzwyczajony do tamtejszej dynamiki i strategii. Sprawdzę siebie, to nieuniknione. Kto wie, czy nie zdobędę medalu, wszystko jest możliwe.

JDS najwyraźniej kieruje się swoim motto, które brzmi „kiedy jesteś dobrą osobą i w coś mocno wierzysz, wszystko jest możliwe”. Inna sprawa, że nie mieliśmy chyba żadnego klasowego zawodnika MMA, który mierzyłby się w boksie, a już na pewno nie na najwyższym światowym poziomie. Ciekaw jestem, jak wyszłaby Juniorowi taka próba. Jego boks jest na pewno bardziej przystosowany do realiów otwartej walki i bardziej nastawiony na nokauty, ale w tak dużych rękawicach i bez możliwości ustawiania przeciwnika technikami z innych sportów i sztuk walki mógłby stracić wiele atutów. Boks jest przecież o wiele bardziej hermetycznym sportem niż MMA.

Gdyby jednak JDS i GSP zdecydowali się na start w Rio, moglibyśmy mieć dwa potężne powody, by śledzić poczynania sportowców na tym wydarzeniu i w przypadku sukcesu któregoś z nich, byłaby to niesamowita reklama dla MMA. Był czas olimpijczyków i bokserów w MMA, może teraz czas na MMA właśnie tam?

Komentarze

  • HadHod

    Kontrakt pozwala?

  • Daw

    Raczej nie, ale gdzie tam 2016 rok.

  • Blade

    To by bylo wspaniale.