„KSW płaci więcej niż ktokolwiek dotychczas” – Matt Horwich dla MMAnews.pl

28 Listopad 2011


wejściowa piosenka Matta Horwicha, ten koleś jest niesamowity…

Wywiad z wideo Cipao ma już 90% na youtubie, 50 minut do końca – masakra, nie sądzicie? W międzyczasie mamy bardzo fajne odpowiedzi na pytania, które nadesłał nam Matt Horwich, nieobecny w punkcie wywiadów po sobotniej gali. Dowiecie się kto był jego największą inspiracją jeśli chodzi o jiu-jitsu, co sądzi o Michale i fanach KSW, a także jaką filozofią kieruje się w życiu. Bardzo pozytywny facet, powtarzajcie to non-stop, to pojawi się znów w Polsce. Wtedy zrobimy z nim wywiad-rzekę o multiświatach!

Matt, powiedz jaki był Twój gameplan na walkę?
Mój gameplan zakładał zadawanie kilku dobrych uderzeń, po których następować będą sprowadzenia, przejście gardy, ale myślałem, że za Bożą Łaską będę miał lepsze cardio. Wiedziałem też żeby uważać na jego gilotynę i to wygrało dla mnie pierwszą rundę – wybroniłem ją i zdobyłem dominującą pozycję.

Widzieliśmy dużo technik z arsenału 10th Planet Jiu-Jitsu, czy na co dzień odgrywają one duże znaczenie w Twojej grze?
Tak, Eddie Bravo miał zdecydowanie największy wpływ na moje jiu-jitsu. Szkoda tylko, że moja omoplata ześlizgnęła się ponieważ zapomniałem opasek na kolana, które pomogłyby na pot.

Nasi Czytelnicy mogli zobaczyć Cię w „Return of the death knuckle”, czy będziesz występował w następnych odcinkach?
Jestem pewien, że wystąpię jeszcze w kolejnych z nich.

Co powiesz o Michale jako fighterze?
Jego jiu-jitsu było niesamowite, tak samo zresztą jego cardio, stójka i obalenia. Nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tak ostro. Bardzo wszechstronny fighter.

Jak podobało ci się na gali KSW, czy jest szansa, że jeszcze Cię tu zobaczymy?
KSW jest najlepszą organizacją w jakiej walczyłem, traktują zawodników bardzo dobrze i płacą więcej niż ktokolwiek, dla kogo walczyłem. Polscy fani są także świetni! Doping przez całą galę był świetny. Wypatruję walki na KSW 19, słyszałem, że karta na KSW 18 jest pełna, ale mogę także zastąpić kogoś w wypadku kontuzji.

Nie przeszkadzało Ci to, że było cicho, kiedy wchodziłeś?
Myślę, że fani byli niesamowici, nie wiem czy kibicowali mi kiedy wchodziłem, bo byłem skupiony na walce. Ale kiedy w Ameryce walczę z kimś lokalnym, zawsze na mnie buczą. Miałem mnóstwo zabawy z rozmawiania z fanami i robienia z nimi zdjęć i jestem bardzo wdzięczny Martinowi Lewandowskiemu i Maciejowi Kawulskiemu i reszcie ekipy KSW, mam nadzieję, że jeszcze dla Was zawalczę. Zawarłem wiele nowych przyjaźni w mojej multiświatowej rodzinie 🙂

W swoich wywiadach często powołujesz się na Boga, ale też właśnie chociażby teorię multiświatów. Czy to jakaś zorganizowana religia, a może Twoja prywatna filozofia?
Moja filozofia jest taka, że jestem chrześcijaninem i wierzę w Jezusa, ale jestem też wielkim fanem nauki, teorii multiświatów i nieograniczonej kreatywności Boga. Wszystkie wielkie rzeczy Bóg stworzył dla nas, obdarzył też nas inteligencją, by je odkrywać. Sztuka, nauka i duchowość są połączone, a jak powiedział Einstein wiara bez nauki jest ślepa, a nauka bez wiary nie ma sensu.

Komentarze

 • F. Georgiew

  I wiadomość Matta do fanów z facebooka:
  Jestem wdzięczny Bogu za wszystko, moim przyjaciołom i ludziom, których kocham. Jestem zły na siebie, starałem się naprawdę ciężko i chciałem wypaść lepiej, byłem bliski zwycięstwa w drugiej rundzie gdybym tylko utrzymał pozycję. Siła Boga jest większa niż moja słabość, przepraszam, że znów zawiodłem. Będę starał się jeszcze bardziej za łaską Jezusa, bardzo chciałem być bohaterem pokonując Michała, który jest świetną osobą i fighterem. Kocham Was!

 • BAY

  Jest już wejście na youtube.

 • TD

  WoW,przeklinam swój zepsuty obojczyk bo mielibyśmy więcej wywiadów już przed galą a ja bym pogadał sobie z Chorwichem osobiście.Good job mam nadzieję, że wróci.

 • Nita

  ciekawa ile dostał zielonych ze taki zadowolony

 • Luki

  Dajesz Matt, pozytywny z Ciebie zawodnik!
  I hope to see you in Poland soon.

 • SynSwaroga

  jeśli chodzi o mnie to nie musicie mi tłumaczyć wywiadów z Mattem na polski

  Matt hop everyting ok with you. Givet great fight I like yours.