Martin Lewandowski o zmianie przeciwnika dla Mameda Khalidova

21 Listopad 2011
Martin Lewandowski o zmianie przeciwnika dla Mameda Khalidova


To zdjęcie opisuje sytuację lepiej niż 1000 słów! „Time for Change, Mamed”

Tradycyjnie, szybciej niż najlepszy rewolwerowiec, strzeliliśmy szybkim newsem w reakcji na zmianę zawodnika dla Mameda Khalidova. Z Martinem Lewandowskim rozmawiałem dokładnie kilka minut temu. Tematem była oczywiście zmiana przeciwnika dla Khalidova. Pewnie pytania musiały uzyskać odpowiedź.

Dostaliśmy informację o zmianie przeciwnika dla Mameda Khalidova. Czy Jesse Taylor od dawna był planem B dla Mameda?
Niedawno po raz kolejny dotarły do nas doniesienia z Brazylii o złym stanie zdrowia Paulo Filho. Plan B był przygotowany od zawsze.

Kiedy rozmawialiśmy poprzednim razem, byłeś zadowolony z dotychczasowej współpracy z menedżerem Filho.
Brazylia znowu przegięła. Tym razem chodziło ponoć o rodzinę od Paulo. Uznaliśmy, że nie możemy dłużej żyć w niepewności. To był ostatni dzwonek na zmianę i dosłownie dzisiaj o 3.00 nad ranem dopięliśmy wszystko produkcyjnie na ostatni guzik.

Czy po tym wydarzeniu, kiedykolwiek skorzystacie z pomocy teamu lub menedżera Paulo Filho?
Menedżer od Filho jest dla nas spalony na całej linii. Jeżeli on nie czuje, że na tydzień przed galą nie można wykręcać takich numerów, to nie ma o czym już rozmawiać.

Cóż, organizacja jest tylko jedna a zawodników „naście”.
Dokładnie, jeszcze chyba nie było gali, w której nie byłoby podmiany w ostatniej chwili.

Mówiąc wprost, skorzystaliście z okazji, ponieważ Jesse Taylor – tak jak Sokodjou – trenuje w Team Quest.
Tak, jego menedżerem jest Heath Sims z Team Questu.

Pamiętając sytuację z Jamesem Irvinem, który również był dla Mameda zawodnikiem sprowadzonym dosyć późno, muszę wspomnieć o jego wadze. James przekroczył ją wówczas o jakieś 7 kg. Macie ta pewność, że Taylor wyrobi na czas?
Wagę zrobi, nie powinno być z tym problemu. Z Irvinem to było tak, że on nas postawił po prostu pod ścianą i nie mieliśmy wyboru. W zasadzie Mamed nie miał, bo do niego należała decyzja, że zgadza się na różnicę w wadze.

No właśnie, celowo dążyłem do tej kwestii, chcąc zapytać jak odbywa się to w KSW. W Stanach zawodnikom potrąca się około 10% z ich wypłaty, dodatkowo jest duża presja psychiczna ze strony fanów, mediów i organizacji.
Tak, u nas kara może wynieść nawet do 30%. Kiedy przyszło do wypłaty dla Jamesa Irvina, Amerykanina czekała sroga kara finansowa.

Życzę powodzenia w Łodzi i do zobaczenia na gali.
Dziękuję, do zobaczenia.

Komentarze

 • WujekCiasto

  No fakt jestescie szybcy jak swiatlo!!!!Znowu Was Sportfan bedzie cytowal:)))

 • HadHod

  Irvin miał więcej niż 7 kg. On się powiesił na ręczniku. Sam Kawulski potem mówił, że jebany tak oszukał bo po godzinie w saunie miał jeszcze więcej kg 😀

 • ViCeK69

  Jak dla mnie KSW wiedząc że Filio ma kłopoty związane z życiem osobistym plus kłopoty farmakologiczne nie powinni brać opcji że będzie on w stanie walczyć z Mamedem. KSW chciało przyoszczędzić a teraz klopsa ma Mamed który zapewne budował taktykę na walke z Filio. Mamed uciekaj z KSW, ostatni dzwonek żeby coś osiągnąć.

 • asyt

  HadHod
  Hahahaha… rozweseiliłeś mnie na cały tydzień tym tekstem. Nie wiem czemu, ale ten tekst mnie tak smieszy i tak mi poprawia chymor że ja nie moge. Brawka dla ciebie 😀