MMAnews exclusive: KSW planuje podbić międzynarodowy rynek i to już niebawem

23 Listopad 2011
MMAnews exclusive: KSW planuje podbić międzynarodowy rynek i to już niebawem


Foto: KSW facebook

Już od KSW 16 wiedzieliśmy, że KSW szykuje się z poważnym zamiarem wkroczenia poza granice naszego kraju. Na after party po ostatnim KSW trafiliśmy na Panów ze swojsko brzmiącego Takedown Entertainment, którzy przybyli z Kanady porozmawiać z właścicielami Konfrontacji o prawach do transmitowania gali na dalsze rynki. Od tego czasu sprawa trochę ucichła

Z naszych tajnych źródeł dostaliśmy informację na temat jakiegoś WIELKIEGO DEALU, który Konfrontacja Sztuk Walki szykuje od pewnego czasu. Na początku dowiedzieliśmy się o międzynarodowej korporacji MP & Silva, która posiada prawa do wielkich eventów, tj. transmisja z największych piłkarskich lig, do tego NBA i wiele innych sportów. Okazało się, że to natrafiliśmy zaledwie na czubek góry lodowej.

Natychmiast zadzwoniłem do Martina Lewandowskiego, ale jak wiadomo, grunt to trafić we właściwy czas a kilka dni przed KSW 17 to nie jest odpowiedni czas. Zostałem poproszony o skontaktowanie się z Mariuszem Lewandowskim, bratem współwłaściciela KSW, jako osoby rzetelnej w tej kwestii. Oto wynik naszej rozmowy:

„Wkrótce wystrzelimy mocno z pewną umową i wyjdziemy poza granice Polski. Zainteresowanie jest naprawdę spore. Nie chcemy jednak rzucać szczegółami i nazwami kontrahentów zanim nie będziemy mieli w ręce papierka, który to potwierdza.
Wcześniej sami próbowaliśmy szukać partnerów a nie do końca się to udało. Dzisiaj, kiedy marka KSW jest już dobrze kojarzona, sami zaczynają się do nas zgłaszać i jest nam sporo łatwiej.”

Na pytanie o jakie rynki stara się KSW, usłyszałem:

„Chodzi o Europę i Amerykę. Zarówno o prawa do starszych gal jak i tych, które dopiero nas czekają. Już teraz można nas oglądać w internecie na popularnych, płatnych streamach i widać, że jest spore zainteresowanie z całego świata.”

To mały krok dla człowieka, ale duży dla ludzkości… MMA.

Komentarze

 • HadHod

  W Ameryce? :O

 • Gomi

  No a jeszcze parę dni temu w wywiadzie Martin Lewandowski mówił, że w USA to na pewno nie bo tam UFC wszystko zdominowało. Chyba, że nie chodzi im o stany a o inne kraje Ameryki, choć wątpię.

 • WujekCiasto

  Niech chlopaki robia,to moze uklad sil w mma na swiecie za pare lat sie zmieni i bedziemy miec najlepszych na galach KSW!

 • Tomek

  Na Stany nie mają szans się wbić. Europa jak najbardziej. Poza tym, jednak karty walk na poszczególnych galach pozostawiają wiele do życzenia. Moim zdaniem mma attack zrobiło jedną galę i miało lepszą obsadę od niejednej gali ksw, więc może lepiej się skoncentrować na własnym podwórku? Bo jak odejdzie Pudzian, to może być nieciekawie…

 • F. Georgiew

  Przede wszystkim więcej eventów, wtedy będzie można zapewniać miejsce większej ilości dobrych zawodników i zatrzymywać ich w KSW. Ekspansji poza Polskę nie widzę, ale na pewno będą mieli jakąś oglądalność za granicą, bo Pudziao czy Mamed są tam także w miarę rozpoznawalni, a gala ma już jakiś poziom respektu. Wystarczy spojrzeć na Sherdoga czy MiddleEasy