Nowe wiadomości z Japonii!

28 Listopad 2011
Nowe wiadomości z Japonii!

Dzisiejszego dnia ogłoszono pełną rozpiskę UFC Japan, a oprócz tego mamy dalsze informacje o współpracy ONE FC z DREAM. Japończycy nareszcie mają się czym pochwalić i wydaje się, że słońce zaczyna coraz wyżej wschodzić nad Krajem Kwitnącej Wiśni.

ONE FC zorganizuje wraz z DREAM wspólny event 31 marca 2012 roku w Singapurze, pod nazwą „ONE FC / DREAM in Singapore”. Zobaczymy tam najprawdopodobniej popularnego Shinyę Aokiego i pojedynek, który zunifikuje pas w jednej z kategorii wagowych między koreańskim Road FC, a australijskim URCC. Dwóch mistrzów wejdzie z pasami do ringu, ale tylko jeden wyjdzie z nowym, o dwa razy większym znaczeniu. ONE potwierdziło też, że negocjuje z Fedorem Emelianenko i jest szansa, że zobaczymy go tam w najbliższej przyszłości.

Miło widzieć, że rozdrobnione azjatyckie MMA konsoliduje się, by stworzyć coraz istotniejszą konkurencję dla UFC. Jeśli zrealizują swoje plany co do pierwszej połowy 2012 roku, być może MMAnews będzie musiało zacząć jeździć na gale do Singapuru, Wietnamu, Korei i Japonii.

A jeśli chodzi o ostateczną rozpiskę UFC w Japonii:

Główna karta
Frankie Edgar vs. Ben Henderson
Yoshihiro Akiyama vs. Jake Shields
Anthony Pettis vs. Joe Lauzon
Rampage Jackson vs. Ryan Bader
Mark Hunt vs. Cheick Kongo

Under Card of UFC in Japan
Hatsu Hioki vs. Bart Palaszewski
Yushin Okami vs. Tim Boetsch
Leonard Garcia vs. Tiequan Zhang
Riki Fukuda vs. Steve Cantwell
Kid Yamamoto vs. Vaughan Lee
Takanori Gomi vs. George Sotiropoulos
Takeya Mizugaki vs. Chris Cariaso

Bilety na galę będą kosztować odpowiednio 1300, 435, 245, 125 i 74 dolary. A myślałem, że bilety na KSW są dość drogie!

Komentarze

  • Paweł

    Uuuu Rampage nisko. Kongo też zamiast dostać kogoś wyżej to dają mu Hunta. Mam nadzieję, że Shields odprawi Akiyamę z kwitkiem, ale wtedy dla tego drugiego to chyba koniec w UFC już. Chyba, że pozwolą mu zostać mimo tylu porażek. Ogólnie fajna rozpiska tylko dziwnie poukładane te walki.

  • F. Georgiew

    Hunt ma teraz dość wysokie notowania w UFC po ostatniej walce, tzn. przynajmniej go chwalą, choć kto wie, czy nie chcą żeby Kongo go wysłał jak najdalej od ich gal. Rampage nisko, bo doszedł w ostatniej chwili i chyba trochę na chama.

    Zwróćcie uwagę, że undercard jest lepszy niż rozpiski większości europejskich gal 😉