Oglądalność UFC on FOX – pierwsze wyniki

13 Listopad 2011
Oglądalność UFC on FOX – pierwsze wyniki

Przełomu nie ma – tak najkrócej można scharakteryzować ostatnią galę UFC. W założeniu miała być „najważniejszą w historii organizacji” i poszerzyć bazę fanów MMA o setki tysięcy osób z USA i Brazylii. Okazało się jednak, że nie tylko spowodowała ona straty w postaci 16 mln dolarów potencjalnego zysku gdyby umieścić galę na PPV, ale osiągnęła dość słabe wyniki oglądalności. Szacowano, że walkę Junior dos Santos vs. Cain Velasquez obejrzy od 6 do 9 milionów osób. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna.

UPDATE: są nowe, zupełnie inne liczby z FOX, sprawdźcie w środku

Wstępne wyniki mówią o 4,65 milionawidzów [nowe ratingi na końcu posta], jednak na tym nie kończą się złe wiadomości. UFC nie przygotowało planu awaryjnego na wypadek, gdyby walka potrwała minutę – o ile w ogóle jego stworzenie było możliwe. Wśród tych niecałych 5 milionów wiele osób mogło poczuć się zawiedzionymi, że spędziło ponad pół godziny na oglądaniu wprowadzenia przed walką, by ostatecznie trwała ona krócej niż zapowiedzi Bruce’a Buffera. Co innego w Brazylii, gdzie 6 milionów ludzi z pewnością przebiegiem starcia nie byli zawiedzeni.

Czy umieszczanie UFC on FOX 1 na godzinę przed walką Manny’ego Pacquiao to dobre rozwiązanie? Wygląda na to, że nie, choć nie znamy tak naprawdę intencji UFC. Pomysł z forsowaniem jednej walki nie wypalił, a widząc, jak wyglądała poprzednia walka (Guida vs. Henderson) pozostaje nam tylko załować, że nie dano im zbudować na FOX odpowiedniego napięcia. Ale Zuffa się od tego nie zawali. Już teraz zastanawiam się z optymizmem, co przygotowane zostanie na UFC on FOX 2 i jakie inne sposoby oprócz układów z telewizją czy grami komputerowymi zostaną wymyślone, by poszerzyć jeszcze grono fanów MMA.

FOX poinformowało, że gala zebrała 5,7 mln telewidzów, co czyni ją najpopularniejszym wydarzeniem UFC w historii i najpopularniejszą galą w ogóle, od 2003 roku, kiedy doszło do walki Kliczko vs. Lewis. To nieco zmienia obraz rzeczy.

Komentarze

 • pavulon

  inicjacja UFC nie wypaliła przez ciężkie łapy Juniora

 • F. Georgiew

  Ale pocieszam się, że Pacquiao też nie wypalił i ponoć jakiś przekręt przy decyzji był 😛

 • Artur

  Cain wygląda bardzo szczupło na tym banerze. W rzeczywistości to niezły spaślak. Ciekawe jak przy takiej ilości treningów, można zachować taką piwoszową formę.

 • dsa

  nie było wg mnie Marquez za mało zrobił, żeby wygrać tę walke – owszem zaprezentował sie bardzo dobrze, ale Pacman był agresywniejszy, wyprowadzał więcej ciosów i wygrał ostatnie 2 rundy. To Manny jest mistrzem i przy wyrównanych rundach(a bylo ich sporo) pkt powinna byc dla mistrza i agresora a to był Pacquiao.

 • F. Georgiew

  dsa: wierzę na słowo, sam bym chętnie zobaczył, ale dostaję szału, jak bokserzy klinczują i stoją, zamiast ładować sobie kolana lub obalać 😉 jedna była fajna walka Andre Warda z jakimś ciemniejszym gościem, ale rzadko się zdarzają takie perełki.

  Artur: nie nazwałbym tego piwoszową formą, cardio Caina to nie jest mit i nie sugerowałbym się tu za bardzo wyglądem. Widocznie nie stawia na same mięśnie, które pobierają sporo tlenu, w końcu na tym poziomie mógłby wyglądać jak tylko sobie zażyczy.

 • dsa

  @Georgiew ja tam lubie boks i to bardzo:) Walki Pacquiao są zawsze świetne, szkoda tylko, że w tej ostatniej Marquez nie chciał pójść na wymiane. W boksie irytujące są tylko coraz bardziej, niesprawiedliwe i wypaczone wyniki walki, nabijanie rekordów(parz – grupa Knockout Pr. – Włodarczyk, Kostecki, Wawrzyk:)). Ale raz na jakiś czas zdarzy się naprawde mega walka:)

 • WujekCiasto

  O czym tu mowic-boks mi przypomina teraz polityke-rzygac sie chce.W UFC faktycznie jest konfrontacja najlepszych z najlepszymi.Jesli chodzi o ogladalnosc,to grupa na ktorej najbardziej zalezy reklamodawcom wyszla bardzo dobrze.

 • Martin

  Trzeba pamietać, że gala Kliczko – Lewis była na HBO, czyli w telewizji o znacznie mniejszym zasiegu niz FOX a i tak zrobiła wiekszą ogladalność. Ten wynik nie jest dobry, mało popularna w USA piłka nożna robiła wieksza ogladalnośc na FOXie 😛 Dla porównania ostanią walke Pacquiao w ogólnodostepnej meksykańskiej telewizji, TV Azteca ogladało… 38 milionów kibiców. To sie nazywa wynik 😉