Plotka – Mark Munoz vs. Chael Sonnen na UFC on FOX 2?

22 Listopad 2011
Plotka – Mark Munoz vs. Chael Sonnen na UFC on FOX 2?


Z Chaelem jedziemy na tym samym wózku… ktoś jednak musi kiedyś wysiąść

Wg źródeł bliskich zawodnikom oraz portalowi mmainterviews.tv, Mark Munoz i Chael Sonnen mogą stanąć twarzą w twarz, przed ostatecznym starciem z Andersonem Silvą.

News brzmi całkiem logicznie, biorąc pod uwagę słowa Dany White, który nie był jednoznacznie przekonany czy jest to najlepszy moment dla Munoza, aby otrzymał szansę walki o tytuł. Jeżeli wziąć pod uwagę Sonnena, również nie wydaje się żeby w pełni zasłużył na rewanż.

Jeżeli spojrzeć na całość z dystansem, rewanż za rewanżem to ogólnie najgorsze rozwiązanie, które może zamienić się w brazylijską telenowelę, która nigdy się nie skończy.

Oprócz main eventu, możliwe są w tym układzie jeszcze dwa inne super fighty: Jake Ellenberger vs. Melvin Guillard i Jim Miller vs. Diego Sanchez.

Zwycięzca wspomnianego main eventu byłby niepodważalnym numerem 1 w kolejce po pas wagi średniej. Gala UFC on FOX 2 ma się odbyć 28 stycznia 2012 roku a wspomniany zwycięzca zmierzyłby się z Silvą w czerwcu, czyli wtedy kiedy mistrz całkowicie wyzdrowieje z ostatnich kontuzji.

Komentarze

 • vonski

  Bardzo dobry eliminator moim skromnym zdaniem 😉

 • Tapoutdeal1989

  Chael Sonnen to inna liga niż Mark Munoz tak mi się wydaje mogę nie mieć racji ale chyba mam dobra co będzie to będzie .

 • o8o8o8

  Ja bym chętnie zobaczył Sonnen vs Maia 2. Ale niestety wczesał się we wszystko Munoz który jako pretendent mi w ogóle nie pasuje…

 • Blade

  Sonnen to liga wyżej.
  1. Anderson
  2. Sonnen
  3. Munoz

  Tak to teraz wyglada bezapelacyjnie.

 • gumtree

  Korekta: Melvin Guillard vs. Jim Miller & Jake Ellenberger vs. Diego Sanchez.

 • gurrol

  no w koncu ktos mi przyznaje racje OCZYWISCIE ZE SONNEN NIE ZASLUZYL NA REWANZ Z SILVA i musi najpierw pokonac kogos sensownego…

 • Guillard vs Miller juz jest ustawione na UFC on FX

 • MMAniak

  Była by niezła niespodzianka gdyby Munozowi udało się pokonać Sonnena. Jego koszulki całkowicie straciły by sens 🙂 Sonnen jest pajacem i zgadzam się bez dyskusji, że nie zasłużył na rewanż z Andersonem. Ale tak jak napisali koledzy wyżej; Chael Sonnen to inna liga niż Mark Munoz, jednak nie ukrywam, że ich starcie było by bardzo intersujące. 2 fighterów o dobrych zapasach, potrafiących uderzyć.. No cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

 • Blade

  gurrol: Sonnen zasłużył na titleshota, bo wygrał walkę o titleshota. On już go ma ! Brian Stann znokautował Chrisa Lebena a później Sonnen go zdeklasował. Stann ponadto znokautował Santiago na dzieńdobry który był w top10. Nie da się umniejszyć osiągnięciom Stanna w tej dywizji, a Sonnen go zniszczył. Teraz Munoz pokonuje tego samego Lebena i ma być przed Sonnenem w walce o pas? Munoz przegrał z Okamim, gdy Sonnen nie dał szans Marquadtowi, Okamiemu, Stannowi. Kto niby bardziej niż Sonnen zasłużył na walkę o pas? 4,5 rundy ciągłego bicia mówi samo za siebie. Chael miał dostać natychmiastowy rewanż, jednak wziął walkę ze Stannem i wygrał pewnie titleshota. Niby dlaczego miałby nie dostać czegoś co mu się należy od dawna.