Ryan Jimmo w UFC!

30 Listopad 2011
Ryan Jimmo w UFC!

Ryan Jimmo with MFC Belt

Do UFC trafił zawodnik, o którego braku w Zuffa mówiło się już od dawna. Mowa tu o Ryanie Jimmo (16-1), zawodniku w Polsce mało rozpoznawalnym, ale zdecydowanie jednym z najlepszych niezakontraktowanych przez Danę White’a. W ostatniej walce mierzył się on w pięciorundowym boju z Sokoudjou, w której udało mu się podtrzymać ciąg zwycięstw – obecnie wynosi on szesnaście wygranych walk z rzędu! Co prawda większość z nich odbyła się na MFC, które mocno zabiegało o jego promocję, ale nie zmienia to faktu, że wygrał połowę z nich przed czasem i nie dał się złapać przez kilkanaście walk z głodnymi zwycięstwa przeciwnikami.

Ryan wystąpi najprawdopodobniej przeciwko Karlosowi Vemoli (8-2), który walczy powoli o utrzymanie się w UFC. Jego ostatnie walki to porażka z Jonem Madsenem, efektowne zwycięstwo nad Sethem Petruzellim oraz najświeższa porażka z Ronnym Markesem. Warto jednak zauważyć, że wszystkie osiem zwycięstw Vemoli miało miejsce przed czasem z czego pięć z nich odbyło się w pierwszej rundzie.

Jakie szanse ma Ryan w UFC? Ja osobiście nie widzę go dominującego wagi półciężkiej tej organizacji. Na tym poziomie zawodnicy walczą dużo mądrzej i skuteczniej, a wyrwanie decyzji nie jest łatwe, kiedy nie dysponujesz świetnymi zapasami lub niesamowitą stójką połączoną z obroną przed obaleniami i walką pod ścianami klatki. Dlatego spodziewam się jego porażki dość wcześnie, tym bardziej, że z takim stylem walki, jaki posiada, nie stanie się raczej ulubieńcem Dany White’a.

Tak czy inaczej, możliwości walki poza UFC zawężają się z dnia na dzień.

Komentarze