Typowanie na KSW 17

24 Listopad 2011
6
Typowanie na KSW 17

Zbliża się jedna z najciekawszych gal w tym roku, w związku z tym chciałbym podzielić się z Wami moimi typami. Starałem się w miarę szczegółowo opisać prawdopodobny przebieg walki, czasem posuwam się specjalnie trochę za daleko, ale wiążące jest przede wszystkim samo ostatnie zdanie z suchym typem. Zapewne większość z Was ma już ustalone swoje, dlatego zachęcam Was do dyskusji lub umieszczania swoich typowań.

Mamed Khalidov vs. Jesse Taylor
Jesse Taylor to zawodnik, który wielokrotnie był strącany w dół, gdy tylko próbował wejść na najwyższe piętra światowego MMA. Za każdym razem, kiedy jego imię mogło zacząć pojawiać się w main eventach gal, dostawał klasowych przeciwników, którzy byli w stanie się z nim rozprawić. Nie sądzę żeby ta walka była tak szybka, jak ostatnie walki Khalidova, myślę, że o jej wyniku zadecyduje proporcja pomiędzy czasem spędzonym na dominacji w stójce Mameda, a ilością sprowadzeń i czasem ataków z góry Jessego Taylora. Myślę, że Mamed wykorzystując brak „brazylijskiego luzu” Taylora złapie go w jakąś technikę kończącą, po kilku próbach gilotyn prawdopodobnie odklepie go po sprowadzeniu z pleców. Mamed przez submission, 2 runda

Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson
Największym niebezpieczeństwem będą dla Pudziana siłowe sprowadzenia Jamesa Thompsona, który w tej chwili jest sporo większy i to, że Anglik może dążyć do przeleżenia na nim większość walki. Thompson mówi często o przewadze doświadczenia, ale nawet po tylu walkach ma tak drastyczne braki w technice, że nawet Mariusz może przy nim wyglądać jak klasowy zawodnik. Spodziewam się, że Mariusz będzie konsekwentnie obijał Thompsona w stójce i zaprezentuje dość dobre przerywanie zwarć z Thompsonem, dowożąc spokojnie decyzję do końca walki. Myślę, że ostatecznie nie dojdzie do TKO ze względu na ostatnią bolesną lekcję, która włączy czerwone światło, kiedy Mariusz zobaczy zamroczonego Thompsona. Dlatego Mariusz Pudzianowski przez decyzję.

Michał Materla vs. Matt Horwich
Matt Horwich to utalentowany grappler, który był w stanie rok temu odklepać Thalesa Leitesa. Poza tym jednak, jego ostatnie walki nie są raczej powodem do dumy. Michał Materla ma w chwili obecnej zdecydowaną przewagę w stójce, jest w bardzo dobrej formie, a także walczy u siebie w domu. Choć Cipek jest również bardzo dobrym parterowcem, myślę że będzie starał się utrzymać walkę w stójce, gdzie grozi mu zdecydowanie mniejsze ryzyko i konsekwentnie obije Horwicha za pomocą coraz lepszego boksu. Nie liczyłbym jednak na TKO, ponieważ Horwich ma bardzo mocną szczękę. Michał Materla przez decyzję.

Jan Błachowicz vs. Thierry Rameau Sokoudjou
Najcięższa walka do wytypowania. Z jednej strony mamy utalentowanego polskiego zabijakę z dużym arsenałem parterowym i muay thai, z drugiej zaś zawodnika, który bił się na największych światowych ringach, ma cardio, by przewalczyć pięć rund z Ryanem Jimmo, a także bardzo eksplozywne uderzenia i kopnięcia, o czym przekonali się polscy fani na KSW 15. Cieszę się, że walka będzie miała trzy rundy, wydarzyć się w niej może wszystko. Soko nie jest nie do ubicia, ale powinien wybronić się przed próbami poddania oraz większością ataków Janka. W moim odczuciu wszystko zależy od psychiki i formy dnia Błachowicza. Jeśli wyjdzie ofensywnie, wymiesza uderzenia ze sprowadzeniami, jest w stanie znaleźć się w sytuacji, w której będzie w stanie wygrać przez TKO na leżącym Soko. W innym wypadku zostanie zdominowany i przegra decyzją. Janek Błachowicz przez TKO, 3 runda.

Maciej Jewtuszko vs. Artur Sowiński
Artur Sowiński to bardzo sympatyczny i skromny człowiek, który przelał te cechy charakteru na ostatnią walkę. Jednak takie podejście nie sprawdzi się przeciwko Irokezowi i jeśli jeszcze raz będzie starał się zawalczyć „mądrze”, może się to źle na nim odbić. Jewtuszko posiada zdecydowaną przewagę w stójce, myślę że pokusi się znowu o obrotowe uderzenia i będzie dość dobrze punktował Kornika. Nie uważam, żeby Sowiński bardzo odbiegał od Macieja poziomem technicznym, ale mam wrażenie, że mało bojowe nastawienie przed walką to nie tylko pozory, ale cecha charakteru, która nie pomoże mu w walce z przeciwnikiem, któremu zdarza się wyjść do walki i wręcz się tym bawić. Biorąc pod uwagę, że walka będzie miała dwie rundy, możemy mieć całkiem intensywną wymianę, z której zwycięsko wyjdzie Szczecinianin. Maciej Jewtuszko przez decyzję.

Aslambek Saidov vs. Rafał Moks
Rafał Moks to niekwestionowany mistrz skrętówki, ale Aslambek Saidov jest w niesamowitej formie i po dwóch dobrych zwycięstwach nad Rubenem Crawfordem, Domingosem Mestre i Marco Santim. Rafał z kolei ostatnio nie miał szczęścia do swoich przeciwników i choć nie można go skreślać, może mieć poważne kłopoty z Saidovem. Zawodnik M-1 będzie miał pewnie kilka okazji do sprowadzenia i skończenia walki w parterze, pytanie czy uda mu się je wykorzystać. Stawiałbym raczej na to, że „Kulturysta” będzie musiał dużo pracować z pleców ze względu na dobre zapasy Aslambeka. Myślę jednak, że dwie rundy to za mało i w miarę świeży Aslambek ostatecznie wygra przez decyzję.

Antoni Chmielewski vs. James Zikić
Z początku skreślałem w tej walce Antka, który ma naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Jeśli jednak przyjrzeć się ostatniej walce i obecnym przygotowaniom „Chmiela”, to może z pewnością zaskoczyć on bukmacherów i wielu kibiców. Bardzo ciężko będzie mu sprowadzać walkę do parteru, napotykając na ścianę ciosów solidnego boksera, którym jest Zikić. Ale plotki donoszą, że Antek bardzo poprawił swoją stójkę i to na nią stawia w ostatnich walkach, dlatego Zikica może czekać mała niespodzianka. Tym bardziej, że im dalej od main eventu, tym większe cuda dzieją się na kartach sędziowskich. Myślę, że James Zikic wygra przez decyzję, ale z o wiele większymi problemami niż ostatnio.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
F. GeorgiewRenato BabalujkViCeK69Zenobi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Renato Babalu
Gość
Renato Babalu
Offline

Cipao urwie głowę Horwichowi i narobi do niej , polecam obejrzeć jak prezentuje się jego stójka ..

jk
Gość
jk
Offline

Wierze ze Mamed pokona Taylora z luzem:)

Jesli chodzi o Pudziana to wg mnie przegra po raz drugi.

Bez obrazy dla Mario ale nawet dawkujac sile nie dowiezie zwyciestwa, chyba ze walka bylaby zakontraktowana na 1×5.

ViCeK69
Gość
ViCeK69
Offline

Moje typy:
1. Rafał Moks
2. Zikic
3. Jewtuszko
4. Horwich
5. Soko vs Janek – nie typował bym tego u buka ale na korzyść Soko
6. Thompson
7. Oczywiście że Mamed : )

Zenobi
Gość
Zenobi
Offline

niespodzianki będą – wygra Chmielewski i Moks. Asłan był na siłę promowany przez KSW kiedy Kulti brał ciężkie walki w M-1. Chmielu będzie teraz ostro boksował i jeśli nie dojdzie do dogrywki to na pewno wygra

cymes
Gość
cymes
Offline

Poza Sokodjou się zgadzam. No i myślę, że Pudzian będzie sprowadzał. Myślę, że nie będzie większych niespodzianek.