Zmiana rywala Mameda Khalidova!

21 Listopad 2011
Zmiana rywala Mameda Khalidova!

Ostatnio zastanawialiśmy się, jak to możliwe, że jeszcze nie doszło do zmiany Paulo Filho, o którego zdrowiu krążyły naprawdę nieciekawe pogłoski. Same zapewnienia ze strony obozu Brazylijczyka brzmiały już podejrzanie, ale gdzieś liczyliśmy, że poczucie „ciszy przed burzą” to tylko złe obawy, które ostatecznie się nie spełnią. Jednak Filho nie potrafił ostatecznie przezwycieżyć swoich problemów i prawdopodobnie ostatecznie spalił się jako zawodnik MMA. W gotowości czeka jednak trzymany w rezerwie zawodnik Team Quest i utytułowany zapaśnik – Jesse „TJ Money” Taylor (20-7).

Jesse Taylor znany jest przede wszystkim ze zwycięstw nad Murilo Bustamante czy Denisem Kangiem. Ostatnio powodziło mu się dobrze, odniósł tylko jedną porażkę z Hectorem Lombardem. Z reguły walczy on w co-main eventach mniejszych amerykańskich organizacji, występował też na Dream i Strikeforce. Jak mówią włodarze KSW „Jesse Taylor już od dłuższego czasu wiedział, że może bić się z Mamedem i przygotowywał się na taką ewentualność”. Potrafimy sobie wyobrazić mocniejsze zastępstwa, ale cieszymy się, że jest to chociaż zawodnik regularnie bijący się i radzący sobie dość dobrze w ostatnim czasie.

Decyzja podyktowana jest wieściami o niepokojącym stanie zdrowia Filho. To duży cios dla zagorzałych fanów MMA, którzy pamiętają jego świetne walki z przeszłości, ale samo KSW powinno przejść nad tym niewzruszone. Na Atlas Arenie zostało ok. 300 miejsc, a nawet jeśli kogoś nie satsyfakcjonuje zastępstwo dla Filho, będzie miał wiele innych świetnych walk, które odbędą się zgodnie z planem.

Komentarze

 • WujekCiasto

  Dziwne tylko ze KSW wmawialo nam tyle czasu swietna dyspozycje Filho.Odzyskali twarz.

 • TD

  Przecież nie mogli usiąść i płakać nad swoim losem. Nie zapominaj, że Brazylijczycy są specyficzni i pewnie zapewniali, że Filho nigdy nie był w lepszej formie. Teraz pewnie zrobił sobie tatuaż w okół drugiego oka. Szkoda dobrego zawodnika.

 • TD

  Jesse ostatnio świetnie sobie radzi, to prawdziwy koń. W Ultimate Fighterze mówił, że nic nie musi robić żeby utrzymać muskulaturę. Będzie ciekawa walka.

 • WujekCiasto

  Dobrze ze sie tak stalo i juz-moge dalej uwazac duet K&L za profesjonalistow i wizjonerow.

 • Paweł

  Tylko, że panowie trochę zwlekali z tą zmianą. Też mi się wydaje, że to bardziej taki ruch marketingowy bo nie oszukujmy się Paulo ma dużo większą wartość marketingową i ma mocniejsze nazwisko.

 • KnockOut

  Bardzo dobrze że zdecydowali się zmienić Filho… Taylor nie ma co prawda tak wyrobionej marki jak Brazylijczyk ale na pewno będzie chciał dać dobrą walke

 • Zenobi

  Czekali aż ludzie wykupią bilety i zmiana

 • marius

  I tak by wykupili bilety, dla mnie Taylor jest faworytem w tej walce, a generalnie lepsze zestawienie niz Filho z jego problemami.

 • Zdecydowanie na + Przeciwnik bardzo wymagający, szykuje się prawdziwy test dla Mameda.

 • Zenobi

  No nie wiem czy przeciwnik taki wymagający. Walczył w SF i UFC i dostawał łomot. Walczył z Lombardem dostał łomot. Wygrana z Mamedem to byłoby pierwszy czy drugie zwycięstwo na miarę tych, które regularnie ma Mamed Khalidov

 • TD

  Od czasów UFC bardzo się rozwinął o czym świadczy jego rekord. To, że z Lombardem przegrał to raczej nie wstyd.