Chcesz emocji? Obejrzyj ostatni odcinek TUFa!

01 Grudzień 2011
Chcesz emocji? Obejrzyj ostatni odcinek TUFa!

TUF

Czekałem na rzecz, która będzie wzbudzała dużo emocji i pokazywała coś ciekawego. Pomimo dobrego sezonu TUFa, ze świetnymi walkami, śmiesznymi żartami i wyrazistymi trenerami, nic takiego się tam nie stało – aż do końcowego odcinka. W środku link do niesamowitej walki, gdzie zobaczycie co to znaczy mocna szczęka, a także jak ważna jest psychika, kiedy przychodzi do walki. We fragmencie tym zobaczycie także, jak szaleją pijani fighterzy na zakończenie sezonu oraz być może narodziny nowych gwiazd UFC.

Tutaj link do odcinka, nie czytajcie tego poniżej, jeśli nie chcecie sobie zepsuć przyjemności i „świeżości” oglądania: https://www.mma-core.com/videos/_TUF_14_The_Ultimate_Fighter_Season_14_Episode_11?vid=10024872&tid=107. Od 3:00 zaczyna się prawdziwa akcja.

Jak powiedział kiedyś Nick Diaz z szerokim uśmiechem na twarzy, „walki nie wygrywa ten, kto stara się przetrwać, wygrywa ten, który chce zadać więcej obrażeń”. Jest w tym bardzo dużo racji. Jeśli spojrzycie na Bryana Carawaya, który po wielu próbach zmotywowania go przez trenerów, mówi to kamery roztrzęsionym głosem „jestem tu, bo ten sport sprawia mi przyjemność”, to brzmi raczej jak ktoś w trakcie terapii psychologicznej po ciężkim szoku niż facet, który wyjdzie i zrobi w octagonie swoje. Nie był w stanie przejść nad tym, że Diego Brandao pokazał się w tym sezonie od świetnej strony, pomimo posiadania lepszego rekordu, większego doświadczenia i wszystkich atutów żeby go pokonać. A Diego? W pełni skoncentrowany podchodzi do kolegów i mówi, że anioł powiedział mu, że jego marzenia się spełnią i będzie mógł kupić matce w Brazylii nowy dom oraz pomóc wielu rodzinom na święta. Na wejściu rozwala drzwi, a kiedy stoją twarzą w twarz w octagonie, patrzy rywalowi prosto w oczy, kiedy ten kręci się nerwowo dookoła.

Sama walka – widzieliście sami. Co za końcówka… Finał tej kategorii, z dwoma facetami kończącymi wszystko przed czasem, może okazać się najlepszą walką w historii finałów TUFa. Zarówno Brandao, jak i Bermudez mają bardzo ciekawy zestaw umiejętności i może być naprawdę gorąco. Żeby tylko walka dotrwała do drugiej rundy!

Komentarze

 • Blade

  Ten brazylijczyk jest genialny. To sa 2 kategorie wagowe, czy 1 ? To beda polfinaly, czy finaly ? 🙂

 • Zenobi

  Bantamweight i featherweight. Dwóch ultimate fighterów. Brandao ma takie nastawienie psychiczne, że z dobrym teamem i bez kontuzji prędzej czy później pozamwiata dywizję.

 • Blade

  Ten brazylijczyk jest skoncentrowany tylko na jednym celu. Ciężko mu nie kibicować 🙂

 • F. Georgiew

  Brandao przegrywał dość sporo i to przez TKO/KO. Myślę, że finał pokaże na co go stać, ale strasznie podoba mi się jego podejście.

  Bisping vs. Miller, Brandao vs. Bermudez i TJ vs. Dodson… będzie się działo. Choć pomysł dwóch Ultimate Fighterów średnio mi leży.

 • Nita

  dobry odcinek Brandao ma fajny styl walki