Dave Camarillo: „Fani, którzy krytykują Jona Fitcha, nie rozumieją MMA.”

30 Grudzień 2011
Dave Camarillo: „Fani, którzy krytykują Jona Fitcha, nie rozumieją MMA.”


Fitch ma zaprezentować nowe narzędzia w swoim arsenale, ale żeby to?

To pierwszy występ Jon Fitcha od lutego tego roku, kiedy zremisował z BJ Pennem. W ciągu swojej kariery wiele osób krytykowało Jona za jego mało efektowny styl ,który przede wszystkim miał go doprowadzić do zwycięstwa, nawet kosztem efektownych popisów, których zwyczajnie nigdy nie było.

Dave Camarillo, trener odpowiedzialny za jiu jitsu Fitcha, postanowił stanąć w obronie swojego wychowanka:

„Wygrywanie jest najważniejszą rzeczą jaką mamy w głowie. To jak wygrywasz, jest dopiero później. Jon to świetny fighter. Reprezentuje podejście w którym ciężka praca pokonuje talent. Nie jest szybki czy eksplozywny, nie bierze sterydów, nie oszukuje, on po prostu ciężko pracuje. Ci którzy krytykują Jona Fitcha, to przede wszystkim ci fan, którzy nie rozumieją MMA. Więc ignorujcie to.”

Rzeczywiście, presja na zawodnikach jest ogromna, zwłaszcza odkąd konsekwentnie zaczęto zrywać kontrakty z zawodnikami, którzy przegrali dwa razy z rzędu. Czasami wystarczyła nawet jedna przegrana, która w najlepszym wypadku i tak spychała zawodników do under cardu a tam wiadomo – niższe zarobki, mniejsze bonusy od sponsorów, itp. Z drugiej strony mamy fightera, który dziewięć ostatnich pojedynków zakończył przez decyzję, co powoduje, że niektórym mniej cierpliwym fanom, telewizor mógł się samoczynnie przełączyć na inny program.

Komentarze