Gegard Mousasi zainteresowany przejściem do UFC i walką z Andersonem SIlvą

29 Grudzień 2011
0
Gegard Mousasi zainteresowany przejściem do UFC i walką z Andersonem SIlvą

W jednym z wywiadów dawno temu Gegard Mousasi zapowiedział, że zamierza zdobyć pasy trzech najważniejszych organizacji, cały czas pnąc się w górę po drabince wagowej. Miał już pas japońskiego DREAM (w wadze średniej i pół ciężkiej) oraz Strikeforce (waga pół ciężka) i choć czas wciąż jest dla niego niezwykle łaskawy (zaledwie 26 lat! i 33-3-2 w MMA, 8-3 Kick Boxing, 12-1 Boks), zawodnik powoli zdaje sobie sprawę, że należy obrać kurs na UFC – marzenie każdego zawodnika. Najpierw pozostaje mu ostatnie zadanie… odzyskać utracony pas Strikeforce.

„Były rozmowy, że będę walczył na DREAM w nowy rok, ale to nie przeszło. Zamierzam teraz poczekać do kwietnia i zawalczyć o pas ze zwycięzcą pojedynku ‚King Mo vs. Lorenz Larkin’. To jest to co słyszałem.”

Holender ma zakontraktowane jeszcze dwa pojedynki: w Strikeforce i DREAM. Zaraz po tym w życie wchodzi Plan UFC, nawet jeżeli oznaczałoby to zejście kategorię wagową niżej, gdzie pałeczkę zwycięzcy dzierży obecnie Anderson Silva.

„Chcę walczyć z dużymi nazwiskami a duże nazwiska są w UFC. Nie często nadarza się okazja walczyć z kimś takim jak Anderson. To duża szansa. Zszedłbym wagę niżej jeżeli otrzymałbym taką możliwość.”

Jak to osiągnąć? Przepis na sukces wydaje się dla Gegarda niezwykle prosty.

„Muszę jedynie wygrywać w imponującym stylu, tak żeby ludzie chcieli mnie oglądać w UFC. Zdecydowanie jest to miejsce w którym chciałbym skończyć.”

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o