Minotauro o przegranej z Mirem

22 Grudzień 2011
Minotauro o przegranej z Mirem


Foto: mmafighting.com

Pamiętam tamtą sobotę i jestem pewny, że tak jak i u mnie, tak i u wielu z Was zakręciła się łezka widząc łamiącą się kość u jednego z najwspanialszych zawodników, który od lat dostarczał nam niesamowitych emocji, za każdym razem kiedy wchodził do ringu/oktagonu. Minotauro Nogueira – bo nim mowa – na łamach tatame.com postanowił szerzej wytłumaczyć się z przebiegu walki z Frankiem Mirem.

„Zeszłej soboty walczyłem i przegrałem przez poddanie po raz pierwszy w karierze. To było złe doświadczenie, jednak jest to część tego sportu. Wszystko co dzieje się w walce przebiega szybko i fighter z reguły reaguje opierając się na swoich instynktach i refleksie umysłu. Wiedziałem, że popełniłem błąd próbując go poddać w walce, gdzie przecież mogłem go znokautować. Jednak kiedy Frank był praktycznie znokautowany, usłyszałem nad głową słowa sędziego, żebym przestał uderzać w tył głowy i dokładnie wtedy spróbowałem go udusić. Mir wziął się w garść i należą mu się gratulacje za poddanie mnie. Sprawdziłem video z pojedynku i nie uderzałem go w szyję, ale w bok głowy, co jest dozwolone.”

Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że Nogueira będzie się nad sobą użalał dłużej niż kilka godzin.

„Nie jestem tu jednak, żeby przepraszać. Przegrałem, wrócę z kontuzji ramienia i wtedy pójdę na przód. Prawdopodobnie wystąpię na drugim UFC: Rio w 2012 roku. Pozytywnym aspektem przegranej jest to, że otrzymuję mnóstwo przyjaznej mi korespondencji i chciałbym oczywiście podziękować szefowi Danie White za sposób w jaki się mną zajęli. Jestem przekonany, że powalczę przez jeszcze kilka lat. Robię to, ponieważ sprawia mi to przyjemność i wydaje mi się, że jestem w jednym z najlepszych momentów mojej kariery.”

Komentarze

 • dantev

  GO MINO!!!!!!!!!!!

 • ja

  Zuważcie jak bardzo w ostatnim czasie poprawila się stójka Minotauro, domyślam się, że trenuje z tym samym trenerem boksu co Cigano. Możecie to nawet zauważyć po sposobie pracy nóg w ostatniej walce identycznym co Dos Santosa.

 • Daw

  To fakt. Jeo stojka ostatnio mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla.
  Z JDS to ona szans nie ma, ale w tej chwile reszta rywali wydaje sie byc w zasiegu. Z poprawiona stojka, z tak znakomitym parterem, oraz z tak mocna szczeka, jest w stanie jeszcze wrocic do czolowki.