Premiera w MMAnews! MMA Apps: „Gracie 360”

27 Grudzień 2011
Premiera w MMAnews! MMA Apps: „Gracie 360”

Powoli spełnia się moje marzenie i ponownie mogę podrapać się prawą ręką w miejsca, gdzie nie potrafiłem w ciągu ostatniego miesiąca, więc warto wykorzystać tę zdolność (ręki, nie drapania).

Tym samym ogłaszamy premierę kolejnego nowego działu pod niezbyt tajemniczą nazwą, czyli „MMA Apps” (MMA Applications = aplikacje MMA dostępne w MULTIMEDIA–>MMA Apps), co jest oczywiście mocnym nawiązaniem do Apps Store znanego z telefonów Iphone (i nie tylko) firmy Apple.

Nie było łatwo znaleźć jakieś informacje na temat ilości tego jednego z najpopularniejszych smartfonów na świecie. Wiadomo, że mamy ich w Polsce ponad pół miliona, dlatego warto wykorzystać ten trend. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że w naszej redakcji Iphone również odgrywa istotną rolę a strona portalu jest przystosowana specjalnie pod Iphone’y. Nie wiem jak Wy, ale ja czuję, że ten telefon jest czymś czego szukałem od lat i nie potrafiłem znaleźć. Szybkość działania, intuicyjność i aplikacje, które na zawsze zmieniły sposób w jaki używa się telefonu, w jaki się żyje i pracuje. Czas więc na MMA Apps, czyli wszystko co związane z MMA i dostępne na telefon Apple’a (i czasami na Androida).

Na pierwszy ogień jedna z najbardziej rozbudowanych – moim zdaniem – aplikacji. „Gracie 360” to oczywiście program stworzony na potrzeby twórców brazylijskiego jiu jitsu – rodziny Gracie. Ale zacznijmy po kolei:

1. Po ile to to?
Aplikacja jest do ściągnięcia za darmo, za free, zero, nul, nic z Apps Store’a. Warunek to oczywiście być w zasięgu internetu, ale to przecież dzisiaj żadna przeszkoda i w zasadzie absolutny wymóg dla posiadaczy Iphone’ów, którzy pragną korzystać z pełni dobrodziejstw tego cuda.

2. Co oferuje Gracie 360?
W skrócie „A lot of good shit” czyli naprawdę sporo ciekawostek. Niech no zacznę od:

a) szybkie lekcje
– tutaj oczywiście znane wszystkim Gracie Breakdowns, czyli popularne You Tube’owskie prezentacje parterowych technik po każdym UFC
– jednominutowe prezentacje technik
– filozofia Gracie

b) newsy i seminaria
Nie do końca przydatne w PL a może po prostu trzeba poczekać na właściwy moment. Ewentualnie dobre dla tych, którzy tułają się po świecie zgodnie z hasłem „Eat, sleep & jiu-jitsu”

c) programy edukacyjne:
– bullyproof czyli materiały skierowane szczególnie dla młodych osób, borykających się z różnymi problemami, np. są zastraszane przez silniejsze dzieciaki. Ewentualnie coś dla rodziców…
– szkoleniówki wykorzystywane w oddziałach policji, oddziałach specjalnych
– dla wzmocnienia pewności siebie u kobiet. ja wciąż jestem za najpopularniejszym „kop w j**a i długa” ale sami wiecie, że nie zawsze się da. Wtedy z pomocą przychodzą specjalne programy szkoleniowe dla kobiet.

d) dieta Gracie:
– podpowiedzi
Np. aby uważać na kwaśne, suszone owoce, które często są dodatkowo słodzone lub porady w stylu „w pewnym wieku uważaj z mlekiem”.
– przepisy
MNIAM!
– prezentacje video
materiały filmowe z przygotowań posiłków regeneracyjnych. Chyba dzisiaj spróbuję!
– sklep Gracie
możecie tutaj kupić książkę o diecie Gracie, wyciskarkę do soków, blender i inne. Wszystko z logo Gracie 🙂

e) linia życia rodziny Gracie
Krok po kroku, od 1925 roku, czyli od momentu w którym Carlos Gracie założył pierwszą akademię jiu-jitsu w Rio de Janeiro, po dzień dzisiejszy. Mnóstwo ciekawych faktów z życia tej wyjątkowej – w świecie sztuk walki – rodziny.

f) znajdź szkołę
Polskich jeszcze nie ma, ale to już nie moja wina. Można użyć jednak funkcji sprawdzania położenia, wtedy pewnie będzie lepiej.

g) sklep Gracie
Tu w bardziej rozbudowanej formie, czyli koszulki, bluzy, dvd, książki i inne. Full opcja dla fanów Gracie jiu-jitsu.

h) dodatki
– bonusowe video
wszystko od żartów, po zabawne fakty tj. Al Bundy trenujący JJ, 143 balaszki w 10 minut, itp.
– tapety na twojego Iphone’a
– krótka historia i wycieczka po muzeum Gracie

3. Podsumowanie.
Bardzo ciekawa aplikacja, która jest na bieżąco aktualizowana. Oczywiście całość po angielsku.
Siłą rzeczy wiele działów wymaga stałego dostępu do internetu (np. materiały video). Ja nie mam z tym problemu bo i tak cały czas mam dostęp do internetu w technologii 3G, ale nie każdy ma to szczęście.
Program oferuje płatne dodatki, no bo w końcu na czymś trzeba zarabiać.

4. Ocena.
Gracie 360 oceniłbym na solidne 8/10 lub 8 z plusem.

Komentarze