Florian rozważa zakończenie kariery

autor:
13 Styczeń 2012
0
Florian rozważa zakończenie kariery

Kenny Florian zastanawia się nad zakończeniem swojej kariery w MMA. Powodem rozważań 35-letniego wterana UFC jest kontuzja pleców, której nabawił się w listopadzie podnosząc ciężary. Zarówno neurolog, jak i ortopeda doradzają mu rozbrat z zawodowym sportem. Wypowiedź Floriana na ten temat dla gazety Boston Herald w środku posta.

Zasięgnąłem opinii lekarzy i niestety istnieje taka możliwość. Nie mogę teraz rywalizować i trenować jak kiedyś. Robię tylko to co mogę i mam nadzieję, że wszystko jakoś wróci do normy i będzie lepiej. Jestem teraz w pewnym zawieszeniu. Dletego zdecydowałem się na ten komentarz i 6-miesięczną przerwę, żeby wszystko się dobrze wyleczyło. W tym czasie muszę zarabiać w inny sposób. To kiepska sytuacja. W ostatnich miesiącach zastanwiałem co jest nie tak i co zamierzam z tym zrobić.

Florian przechodzi obecnie rehabilitację i skupia się na wzmacnianiu innych partii ciała. Pracuje także jako ekspert w programie UFC Tonight w Fuel Tv. Ma jednak nadzieję, że praca w telewizji nie stanie się jego jedynym kontaktem ze światem MMA, aczkolwiek prognozy lekarzy nie są zbyt optymistyczne:

Nie jest za dobrze, ale staram się być dobrej myśli. Zobaczymy. Przebywam teraz w Los Angeles, co tydzień robię nagrania dla UFC Tonight w Fuel Tv i inne rzeczy. Mam nadzieję, że wyzdrowieje i powrócę do tego co dotychczas robiłem. Na razie muszę odpoczywać ? jak tylko robię coś bardziej fizycznego ból powraca.

Florian walczył w czterach różnych kategoriach wagowych. W październiku przegrał starcie o pas UFC w wadze piórkowej. W dotychczasowej karierze osiągnął rekord 14 zwycięstw i 6 porażek.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o