Czyżby rewanż „Condit vs. Diaz”?

08 Luty 2012

MMAjunkie.com i middleeasy.com opublikowały wiadomość, z której wynika, iż oficjele UFC pracują nad rewanżem Nicka Diaza z Carlosem Conditem.

Przypominamy, obaj fighterzy stoczyli ze sobą zacięty, pięcio rundowy pojedynek, który wg opinii wielu, zakończył się niesprawiedliwą decyzję. Zakwestionowano przede wszystkim system punktowania, który pozwala wygrywać zawodnikom celowo unikającym walki.

Na początku tygodnia, menedżer Condita wyjawił, iż ten nie jest zainteresowany rewanżem i teraz pragnie już wyłącznie walki o pas z GSP. Wspomniany mmajunkie.com opublikował jednak wiadomość, która może całkowicie zmienić decyzję Diaza o przejściu na emeryturę.

Dana White, zapytany przez jednego z redaktorów o plotki o rewanżu odpowiedział:

„Plotka jest prawdziwa. Carlos zaakceptował dzisiaj walkę i przyjeżdża w piątek.”

Czyżby więc szansa, że zobaczymy jeszcze słynny ‚Stockton Slap’? Do tej pory nie wypowiedział się jednak sam zainteresowany Nick Diaz, który zdegustowany taktyką swojego przeciwnika, powiedział, że nie potrzebuje już MMA w swoim życiu i będzie szukał wyzwań gdzie indziej.

Jedno jest pewne, fani nie chcą oglądać potulnego Nicka, który po raz pierwszy od dawna nie był sobą, prezentując się przed walką z bardziej „grzecznej” strony niż dotychczas. Nie pochwalamy takiej postawy, ale nawet laik zauważy, że w przypadku Diaza, taka postaw mu po prostu nie wychodzi na dobre.

UPDATE: Portal mixedmartialarts.com wrzucił rzekomą wypowiedź Condita, który potwierdza wcześniejszego twitta od Dany White.

„Tak, akceptuję rewanż i będę w Las Vegas w czwartek, aby sfinalizować deal.”

Komentarze

 • sony

  No to teraz zobaczymy czy Diaz ma jaja i dotrzyma słowa o emeryturze czy jest nic nie wartym kłamcą.

 • F. Georgiew

  Diaz zapowiadał już wiele, wiele razy, że odejdzie do boksu, że któraś walka będzie jego ostatnia. Według Twojej interpretacji już jest nic nie wartym kłamcą.

 • marius

  Ja pamietam jak bylo z Edgarem i BJ to samo nieslusznie wygral, a jak wygladala druga walka wszyscy wiedza tu moze byc to samo Diaz prochu niewymysli a Condit moze go ostrzej potraktowac.

 • Halucynogen

  Ma jaja i to na tyle wielke by zbic Condita jak mlodego na sparingu.

 • Paweł

  Szczerze mówiąc, rewanż to jest to czego bardzo chcę, ale to wszystko się dzieje jakby dookoła Nicka. Przecież jeszcze przedwczoraj Cesar mówił, że nawet nie rozmawiał z Diazem o tym wszystkim, a teraz niby już mają ustalone i w czwartek Condit ma niby podpisać coś. Coś mi tu śmierdzi jakimś wałkiem.

 • Paweł

  Jeszcze napompują akcje, że wielki mistrz CONDIT rzucił wyzwanie obszczekanemu Diazowi, a ten w strachu po ostatniej porażce odmówił.

 • chu

  Condit dał piękny pokaz Kick boxingu, ale to może byc za mało. Jeśli dojdzie do rewanżu to wydaje mi sie że Diaz go zniszczy!

 • Paweł

  Condit vs Diaz or GSP will not happen this year. Things are being reconsidered. We greatly appreciate our fan support. Everything will be out soon. -Cesar Gracie

  Nick would rematch in a heartbeat. No extra money needed. He is a true fighter and fights for his team and you fans. -Cesar Gracie

  Ja już nie nadążam za tym co tam się dzieje.

 • F. Georgiew

  Pojawi się kasa, ciepłe słówko od Dany, jakaś obietnica i już się zmienia zdanie. W emocjach się mówi różne rzeczy, a potem przychodzą nowe emocje i nowe decyzje. Ludzie to dość żałosne stworzenia, wszyscy tak robimy 😉